Drewniane schody - warianty a także instalacja

W jednorodzinnych domach niezmiernie atrakcyjne jak też często wykorzystywane są schody drewniane. Prócz własności funkcjonalnych pełnią także istotną rolę w urządzaniu domowego wnętrza.


Jeżeli w naszym domku mają się znaleźć schody, musimy zdecydować o tym gdzie będą umieszczone oraz jak dużo miejsca możemy na nie przeznaczyć.


W nowoczesnych projektach coraz to rzadziej napotyka się klatkę schodową. Na ogół architekci umieszczają schody w holu lub w pokoju dziennym. Z jakiej przyczyny tak istotny jest ich układ i wykończenie - http://pomagier.eu/. Jako niezmienny fragment wnętrza mogą w sposób decydujący zaważyć na stylu a także designie całego pomieszczenia. Między innymi stąd drewno, jako surowiec nadzwyczaj różnorodny, naturalny a także efektowny i równocześnie trwały jest tak często wybierane jako materiał do wykonania schodów. Takowe schody bez problemu stworzy stolarz wrocław.


PCV
Opracowanie: Arto Brick
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Drewniane schody wykonuje się z rodzimego drewna drzew liściastych: buku, dębu, orzecha jak też z gatunków egotycznych. Te ostatnie są parędziesiąt procent droższe, nieczęsto używane jest drewno iglaste, najczęściej sosnowe. Drewno określone na stopnie powinno odpowiadać przynajmniej II klasie jakości. Wszelkie innych części nośne schodów przynależy robić tylko z drewna liściastego pierwszej klasy. Materiał powinien posiadać ścisło rozmieszczone słoje. Drewno powinno być suche (wilgotność niżej 8-12%), bez wad. Stopnie czyni się bądź z drzewa litego, albo klejonego warstwowo.


Kolejne tematy

Niejeden, kto ma dom, chce, aby prezentował się on pięknie oraz czysto

Produkty
Opracowanie: Green Office Engro
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Chcemy w naszym domu mieszkać schludnie i w zdrowiu. Wobec tego warto pomyśleć, jak możemy ulepszyć otaczającą nas rzeczywistość.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.