Dolnośląskie atrakcje

Wbrew pozorom zimowe sporty można uprawiać (jeżeli o chodzi o Polskę) nie tylko w Szczyrku, Zakopanem czy w Wiśle (szczególnie ta ostania miejscowość jest znana dzięki naszym sukcesom w skokach narciarskich). Dyscypliny takie możemy praktykować także w innych, nie mniej interesujących lokalizacjach, jakich zwykle nie bierzemy pod uwagę gdy planujemy zimowy wypad na stok.

Noclegi w górach
Opracowanie: Els
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Nie wszystkim wiadomo że okolice Dusznik­ - Zdroju to znakomite miejsca do praktykowania - trochę niedocenianej dyscypliny - narciarstwa biegowego. Nie są one wprawdzie tak spektakularne jak skoki narciarskie, jednak mają swych sympatyków. Jeśli zdecydujemy się na nieoczywiste podejście i napiszemy w przeglądarce hasło: kwatery Zieleniec, wtedy będziemy mogli skorzystać z rozlicznych uroków Dolnego Śląska, oraz z jednej z najnowocześniejszych stacji narciarskich w tym rejonie. Tym z nas którzy mają skłonności do rywalizacji i są wysportowani, sugeruje udział w narciarskim biegu masowym, tak zwanym Biegu Piastów. Jest to najstarsza impreza rekreacyjna w narciarstwie biegowym. Organizatorzy przygotowali dużą ilość tras o różnym stopniu trudności, zatem dobrze bawić się będą zawodowi sportowcy, jak i dbające o zdrowie familie.

Kolejne tematy

Reguły, których należałoby dopilnować w trakcie burzenia budynków.

rozbiórka
Opracowanie: Elliott Brown
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Powstały określone zasady, jakich należałoby dopilnować w czasie prac rozbiórkowych. O tym powinna pamiętać każda bez wyjątku firma, która zajmuje się tego typu działalnością. Pozostaje to istotne, gdyż to wprost od tego będzie zależeć, czy zadania zawodowe w zakładzie pracy będą przeprowadzane jak należy. I nie można zapomnieć o niczym. Każdy właściciel firmy budowlanej, który często jest kierownikiem na terenie budowy albo pozostaje obecny przy wyburzaniu ma obowiązek w takim razie dopilnować przepisów prawa budowlanego a także dbać o to, by jego pracownicy wdrożyli je w codziennej pracy.


domek - Bieszczady
Opracowanie: Przemyslaw Kozuch
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Rodziny z maluchami będą prawdopodobnie szukać komfortowej jak też usytuowanej w pobliżu wyciągu kwatery Zieleniec posiada ich do zaoferowania sporą ilość. Możemy tam odnaleźć klasyczne pensjonaty żywcem wyjęte z poprzedniego stulecia, bądź też modne ostatnimi czasy gospodarstwa agroturystyczne, w których to mieszczuchy mogą chociaż na chwilę zakosztować wiejskiego żywota, bez wysiłku oraz tych wszystkich - niezbyt atrakcyjnych - robót gospodarskich jak wynoszenie obornika, wczesne wstawanie by paść zwierzęta, itd. (tenże trend przywodzi na myśl zachwyty nad wsią sprzed przeszło 100 laty).

Z kwater w Zieleńcu można korzystać również w lecie, zwłaszcza że miejscowy klimat jest wyjątkowy i przypomina klimat w Alpach. Nie dziwi zatem iż w Kotlinie Kłodzkiej od dawna lokowane były kurorty popularne niegdyś w całej Europie. Dzięki temu obecnie można przykładowo w Dusznikach - Zdroju zachwycać się perłami architektury, lub napawać się cudnym parkiem w angielskim stylu.
29-08-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.