Dobre zamki a także drzwi antywłamaniowe z całą pewnością są ważnym elementem ochrony mieszkania, ale czy dostatecznym?

Jeśli nasz dom lub wejście do niego nie bywa dobrze widoczne z ulicy, włamywacz ma szansę bez kłopotu pracować nad ich wyłamaniem. Poza tym nie musi się męczyć z zamkiem i trwałymi drzwiami.


Ławka w parku
Opracowanie: Herry Lawford
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejne tematy

Praca przy opiece seniorów w Niemczech jest satysfakcjonująca oraz odpowiednio płatna

deskorolka
Opracowanie: Sport-Shop
Na podstawie danych z: http://www.sport-shop.pl/
Wiele osób przekonało się o tym, że teraz nie tak bezproblemowo jest wyszukać pracę, jaka będzie zarazem satysfakcjonująca oraz dobrze płatna.


Bez problemu dostanie się do środka przecież przez okno. Sposobem na utrudnienie mu pracy jest wyposażenie mieszkania w instalację alarmową. Już tylko informacja o tym, że lokal jest zabezpieczony alarmem jest wystarczająca. Do drzwi przykleimy przecież tablicę z ostrzeżeniem. Pośród miejscowości, gdzie znajdziemy firmy instalujące systemy alarmowe Grójec nie okazuje się być wyjątkiem. Najbardziej znanym i rozpoznawalnym takim systemem jest instalacja ostrzegawcza złożona z czujników ruchu w lokalach, klawiaturą przy wejściu i z sygnalizatorem ostrzegawczym na ścianie (Arnet ma w ofercie systemy alarmowe w Grójcu). Sama zasada systemu alarmowego jest nieco bardziej skomplikowana. Jest to zespół współpracujących razem urządzeń, które wykrywają włamanie i sygnalizują je, najczęściej sygnalizacją świetlną oraz ostrym sygnałem. System ma za zadanie reagować na zdarzenia alarmowe, takie jak uchylanie drzwi i okien, poruszanie się osób w polu ich widzenia, bicie szyb, niszczenie drzwi oraz poinformować o tym powołaną jednostkę, a więc właściciela poprzez linię telefoniczną, sieć komórkową czy Internet, albo ochronę obiektu. Świetnym więc uzupełnieniem instalacji alarmowej powinna być kooperacja z firmą trudniącą się ochroną (). Wśród miejscowości w których znajdziemy firmy, które proponują monitoring Grójec nie okazuje się być wyjątkiem.


Bardzo często zdarza się tak, że nikt z słyszących alarm nie reaguje na wycie alarmu, my zaś nie mamy możliwości dotarcia do domu. Interwencja firmy ochroniarskiej może okazać się bezcenna.
18-04-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.