Dobre zamki a także drzwi antywłamaniowe z całą pewnością są ważnym elementem ochrony mieszkania, ale czy dostatecznym?

Jeśli nasz dom lub wejście do niego nie bywa dobrze widoczne z ulicy, włamywacz ma szansę bez kłopotu pracować nad ich wyłamaniem. Poza tym nie musi się męczyć z zamkiem i trwałymi drzwiami.


Ławka w parku
Opracowanie: Herry Lawford
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejne tematy

Znajomość prawa to niesłychanie pożyteczna umiejętność

prawo europejskie
Opracowanie: Locus Research
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Przede wszystkim w wypadku, gdy jesteśmy posiadaczami spółki, która przykładowo rozszerza grono własnych klientów za granicami państwa.


Bez problemu dostanie się do środka przecież przez okno. Sposobem na utrudnienie mu pracy jest wyposażenie mieszkania w instalację alarmową. Już tylko informacja o tym, że lokal jest zabezpieczony alarmem jest wystarczająca.

Zaintrygował Cię taki wpis? Jeżeli tak, to bez dwóch zdań zainteresuje Cię także ten wciągający artykuł (http://www.foliograf.pl/#!banery-wielkoformatowe/c1372) - on odwołuje się do tej kwestii.

Do drzwi przykleimy przecież tablicę z ostrzeżeniem. Pośród miejscowości, gdzie znajdziemy firmy instalujące systemy alarmowe Grójec nie okazuje się być wyjątkiem. Najbardziej znanym i rozpoznawalnym takim systemem jest instalacja ostrzegawcza złożona z czujników ruchu w lokalach, klawiaturą przy wejściu i z sygnalizatorem ostrzegawczym na ścianie (Arnet ma w ofercie systemy alarmowe w Grójcu). Sama zasada systemu alarmowego jest nieco bardziej skomplikowana. Jest to zespół współpracujących razem urządzeń, które wykrywają włamanie i sygnalizują je, najczęściej sygnalizacją świetlną oraz ostrym sygnałem. System ma za zadanie reagować na zdarzenia alarmowe, takie jak uchylanie drzwi i okien, poruszanie się osób w polu ich widzenia, bicie szyb, niszczenie drzwi oraz poinformować o tym powołaną jednostkę, a więc właściciela poprzez linię telefoniczną, sieć komórkową czy Internet, albo ochronę obiektu. Świetnym więc uzupełnieniem instalacji alarmowej powinna być kooperacja z firmą trudniącą się ochroną (). Wśród miejscowości w których znajdziemy firmy, które proponują monitoring Grójec nie okazuje się być wyjątkiem.


Bardzo często zdarza się tak, że nikt z słyszących alarm nie reaguje na wycie alarmu, my zaś nie mamy możliwości dotarcia do domu. Interwencja firmy ochroniarskiej może okazać się bezcenna.
26-02-2021
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.