Czym są tak zwane programy Business 2 Business i na które rodzaje się one rozdzielają?

W obecnych dniach funkcjonuje wiele sposobów na to, żeby budować efektywną więź między firmą a końcowym interesantem, którym, co warto podkreślić, również może zostać korporacja.


środki do czyszczenia
Opracowanie: mixtureusa
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejne tematy

W jakim okresie tłumaczenia Warszawa ma szansę nam zaoferować?

tłumacz przysięgły warszawa
Opracowanie: FolsomNatural
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Czasem posiadamy do przetłumaczenia jakieś dokumenty, które powinny utrzymać ogólny sens wypowiedzi oraz istotne jest bardzo rzetelne tłumaczenie, ponieważ w razie jakiejkolwiek pomyłki możemy posiadać wielkie kłopoty.


logo
Opracowanie: Pavel P.
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Chodzi o to, żeby kontakty pomiędzy zbywcą a klientem okazały się trwałe i korzystne dla obu stron transakcji.


Wymiana opon
Opracowanie: iStock
Na podstawie danych z: iStock


Przeto też różnego typu specjaliści od marketingu przygotowali tzw. programy B2B. Dzielą się one na programy lojalnościowe i programy motywacyjne. Programy B2B (Biznes to Business) lojalnościowe to takowe, których celem jest przyzwyczajenie klienta do pewnej marki. W który wariant można zdobyć takowy zamysł? Najpopularniejszym sposobem na to okazuje się wydanie kontrahentowi tak zwanej karty lojalnościowej, dzięki jakiej można przykładowo kolekcjonować jakiekolwiek punkty. Po osiągnięciu z góry ustalonej ich ilości, klient jest uprawniony do odebrania jakichś profitów. Takiego typu rozwiązania używają przykładowo wszelakie sieci zajmujące się handlem.


Programy B2B motywacyjne z kolei, jak sama nazwa wskazuje, zachęcają klientów do wykonania z góry ustalonych działań, żeby w końcu zdołać czerpać z tego jakieś ustalone wcześniej zyski. Dla przykładu firma może wdrożyć programy B2B motywacyjne, aby skłonić swoich pracowników do bardziej efektywnej roboty. W najwyższym stopniu popularnymi do uzyskania takiego celu metodami jest organizacja jakichkolwiek darmowych szkoleń lub wycieczek konsolidacyjnych.


W ten sposób pracownicy będą wewnętrznie zobligowani do poniekąd odwdzięczenia się za takowe upominki swej spółce. Będą starać się osiągać jak najlepsze rezultaty swej pracy, żeby te okazały się w najwyższym stopniu uwidocznione dla pracodawcy.
29-12-2017
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.