Czym są tak zwane programy Business 2 Business i na które rodzaje się one rozdzielają?

W obecnych dniach funkcjonuje wiele sposobów na to, żeby budować efektywną więź między firmą a końcowym interesantem, którym, co warto podkreślić, również może zostać korporacja.


środki do czyszczenia
Opracowanie: mixtureusa
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


logo
Opracowanie: Pavel P.
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Chodzi o to, żeby kontakty pomiędzy zbywcą a klientem okazały się trwałe i korzystne dla obu stron transakcji.


Wymiana opon
Opracowanie: iStock
Na podstawie danych z: iStock


Przeto też różnego typu specjaliści od marketingu przygotowali tzw. programy B2B.

Jeżeli zainteresował Cię ten materiał, to w tym miejscu znajduje się notka z serwisu (http://med-learn.pl/kursy-pierwszej-pomocy-lublin), która również zawiera bardzo interesujące dane na przedstawiany tutaj temat.

Dzielą się one na programy lojalnościowe i programy motywacyjne. Programy B2B (Biznes to Business) lojalnościowe to takowe, których celem jest przyzwyczajenie klienta do pewnej marki. W który wariant można zdobyć takowy zamysł? Najpopularniejszym sposobem na to okazuje się wydanie kontrahentowi tak zwanej karty lojalnościowej, dzięki jakiej można przykładowo kolekcjonować jakiekolwiek punkty. Po osiągnięciu z góry ustalonej ich ilości, klient jest uprawniony do odebrania jakichś profitów. Takiego typu rozwiązania używają przykładowo wszelakie sieci zajmujące się handlem.


Programy B2B motywacyjne z kolei, jak sama nazwa wskazuje, zachęcają klientów do wykonania z góry ustalonych działań, żeby w końcu zdołać czerpać z tego jakieś ustalone wcześniej zyski. Dla przykładu firma może wdrożyć programy B2B motywacyjne, aby skłonić swoich pracowników do bardziej efektywnej roboty. W najwyższym stopniu popularnymi do uzyskania takiego celu metodami jest organizacja jakichkolwiek darmowych szkoleń lub wycieczek konsolidacyjnych.


Kolejne tematy

W jaki sposób wybrać należytego kuriera?

nocleg
Opracowanie: Agencja 21
Na podstawie danych z: Agencja 21
Korzystanie z przesyłek kurierskich to komfort dla odbiorcy jak również adresanta. Możemy bowiem zamówić kuriera, który odbierze paczkę z naszego domu albo biura po czym doniesie ją pod wskazany adres..


W ten sposób pracownicy będą wewnętrznie zobligowani do poniekąd odwdzięczenia się za takowe upominki swej spółce. Będą starać się osiągać jak najlepsze rezultaty swej pracy, żeby te okazały się w najwyższym stopniu uwidocznione dla pracodawcy.
16-04-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.