Czy tzw. programy lojalnościowe mogą być skuteczne?

Programy lojalnościowe na stałe wpisały się w taktykę wielu polskich firm, które dojrzały zyski płynące z ich realizacji.


Od wyboru grupy docelowej zależy, jak będzie wyglądała akcja, bowiem programy B2B nieco różnią się od siebie.
billboardy
Opracowanie: genebrooks
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Szczęściem na rynku funkcjonują kompetentne firmy, które specjalizują się w przygotowaniu a także kierowaniu programami lojalnościowymi. Ich erudycja a także doświadczenie pozwalają stworzyć ciekawy projekt, który przyciągnie uczestników a także utrzyma ich aktywność na długo. Lojalnościowe programy mogą służyć rozmaitym celom. Zwykle wykorzystywane są między innymi do budowania pozycji rynkowej, zdobywania nowych i retencji obecnych klientów czy też utrzymania z nimi ciągłej komunikacji. Wszystko zależy od tego, na jakim etapie rozwoju jest organizacja i poszczególne produkty, z jakimi ograniczeniami rynkowymi firma się spotyka czy od poziomu konkurencyjności w konkretnej branży. Jednakże ażeby projekt wsparcia sprzedaży spełniał swoje funkcje, powinien być interesujący, angażujący, ale przede wszystkim zapewniać rzeczywistą korzyść.


Podstawą przygotowań jest wspomniane zdefiniowanie celu działania – najlepiej spójnego ze strategią firmy, lecz również odpowiedni dobór docelowej grupy, do której projekt będzie skierowany.

Nie wystarcza Ci ten zwięzły artykuł umieszczony w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej (https://isl.pl/subpage/przemysl-farmaceutyczny/) tutaj, przeczytasz tam tego typu informacje.

Od tego zależy metoda jego komunikacji, dobór mechanizmu i dobór nagród. Jednakże czy można przygotować jeden program kierowany do tak zróżnicowanych adresatów? Wszystko zależy od segmentu, w którym funkcjonujemy.
Jednak obojętnie, czy program jest skierowany do partnerów biznesowych, bądź do klientów, jedno jest pewne, liczy się rezultat końcowy, zdobycie konkretnych wskaźników albo zwrotu z inwestycji.
30-04-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.