Czemu balustrady są tak ważnym elementem w każdym domu, jakie zalety ma przy nich szkło.

Balustrady pełnią ważną rolę w różnych budynkach. Przede wszystkim ich podstawowym zadaniem będzie ochrona balkonów i schodów, dzięki nim chodząc po nich będzie się chronionym przed upadkiem. Lecz poza tym będą również mieć istotne znaczenie dekoracyjne, ponieważ odpowiednio dobrane potrafią bardzo ciekawie ozdobić bryłę obiektu. Balustrady występują w dużej ilości odmian, z których najczęściej można spotkać balustrady schodowe i balkonowe. Różne są również rodzaje surowców na nie stosowane.

szklana balustrada
Opracowanie: Vicki Burton
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Konstrukcje z reguły wykonuje się z drewna albo metalu, bardzo dużym zainteresowaniem zaczęło się również cieszyć szkło. Bardzo zróżnicowana jest także ilość oferowanych modeli i wzorów - użyteczne źródło. Tu w rzeczywistości nie będzie żadnych ograniczeń co do tego, jak można łączyć ze sobą poszczególne elementy, tu tak naprawdę będzie wszystko zależało od oczekiwań osoby projektującej tę część wyposażenia. Oczywiście koniecznym warunkiem jest to, żeby spełniały one wymagane zasady związane z bezpieczeństwem, muszą więc przede wszystkim być odpowiednio solidne i wytrzymałe.


Kolejne tematy

Zainwestuj tylko raz a właściwie - czyli jak nie kupić kota w worku

pralka
Opracowanie: Christian Plessl
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Sprzęty AGD nie należą do grupy urządzeń sezonowych, dlatego też decyzja podejmowana w tej sprawie niejednokrotnie jest skomplikowana. Jesteście rozdarci pomiędzy różnymi markami pralek do prania? Czy kupno odpowiedniej zmywarki przyprawia was o ból głowy? Nic w tym dziwnego, wyposażenie mieszkania w codzienne sprzęty jest niezwykle istotne, ale również potrafi nadszarpnąć domowy budżet.

szkło w budownictwie
Opracowanie: Newtown grafitti
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jednym z najbardziej obecnie popularnych materiałów do budowy balustrad jest szkło. Rzecz jasna nie dokładnie takie, jakie stosuje się w klasycznych, normalnych oknach, bo byłoby ono zbyt niebezpieczne. Do robienia balustrad stosowane jest szkło hartowane, niekiedy z wewnętrzną warstwą folii zabezpieczającej, dzięki czemu będzie ono bardzo solidne i odporne na mechaniczne uszkodzenia. Balustrady szklane występują w dużej ilości odmian - sprawdzony szklarz. Szkło świetnie wygląda z metalem i drewnem, w takim przypadku szkielet zrobiony jest z tego właśnie materiału, za to wypełnieniem są tafle szklane.

Jeśli zainteresował Cię opisany zagadnienie, poznaj serwis, gdzie odnajdziesz obszerne informacje. Pogłęb swoje wiadomości.

Innym rodzajem balustrad tego typu są wykonane w całości z płyt szklanych. Przy takim rozwiązaniu są one przykręcane do boków schodów czy balkonu, na górze montuje poręcz i całość tworzy solidną, mocną konstrukcję. Balustrady szklane przeważnie wykonuje się na wymiar pod konkretne przeznaczenie, więc do ich realizacji potrzebny będzie jakiś doświadczony szklarz, który przygotuje odpowiednie elementy.
25-10-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.