Co to jest regeneracja tylnej belki ?

Tylna belka skrętna, zw. również belką skrętną czy też nośną jest typowym elementem zawieszenia auta w samochodach francuskich: CITroen czy Renault.


Charakterystyczną jej cechą jest prosta oraz kompaktowa budowa oparta na sztywnej belce, jaka łączy 2 koła.
Billboard
Opracowanie: Irena Safarova
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


konferencja
Opracowanie: ITU Pictures
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Belka skrętna składa się z wielu elementów. Składne razem stanowią całość belki.

Czy ten tekst Ci się podoba? Jeżeli tak, to żeby uzyskać zbliżone dane na podnoszony wątek, spójrz na informacje (https://septemberevents.pl/oferta/pikniki-firmowe-imprezy-plenerowe/), one na pewno także przyciągną Twój wzrok.

Najważniejszą jej częścią jest sprawdź informacje nośna, zw. poprzecznicą. Do niej są dodane inne fragmenty. Do poprzecznicy wprasowane są tak zwane czopy poprzeczki razem z trawersami. Trawersy to wąsy mocujące do jakich montuje się mocujące poduszki. Pełnią funkcję dodatkowej amortyzacji, chronią nadwozie czterokołowca przed obijaniem się poprzeczki o karoserię. Dodatkowymi elementami belki są łożyska igiełkowe. Do nich montuje się wahacze wraz z czopami kół. Na nich usytuowane są piasty koła. Wahacze połączone są za pomocą drążków skrętnych. Zależnie od modelu oraz marki auta są to dwa albo cztery pręty stworzone z wysokiej jakości stali. Spełniają one rolę sprężyn w autach, które są wyposażone w belkę skrętną.


Wszelkie fragmenty zawieszenia belki podlegają ogromnym obciążeniom w czasie jazdy. Są one też narażone na niepomyślne warunki zewnętrzne naszych dróg: woda, zanieczyszczenia i pył. Tego typu elementy mają wpływ na zużycie lub uszkodzenie układu zawieszenia. Defekty objawiają się chrobotaniem, trzeszczeniem lub stukaniem w tylnej części czterokołowca. Jeśli kierowca zauważy zbytnie nachylenie kół w kierunku środka czterokołowca, momentalnie powinien się udać do warsztatu samochodowego celem wyeliminowania usterki powiązanej z tylnym zawieszeniem układu.
Reperacja bądź regeneracja tylnej belki skrętnej polega na wymianie uszkodzonych elementów a także przywróceniu belki do podobnego, jak była nowiuteńka. Regenerację takową cechuje stosunkowo niska cena tylna belka po regeneracji posłużyć może nam następnych parę lat.
15-04-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.