Cloud computing – co musisz wiedzieć w tej kwestii, by być zorientowanym w zagadnieniu?

Niewątpliwie wielokrotnie słyszałeś pojęcie cloud computing, ale czy masz świadomość, co ono znaczy? Jeśli tak jest, pora uzupełnić braki, aby być rozeznanym w temacie. Warto jest wiedzieć co nieco we wszystkich sprawach, by zawsze móc zaangażować się w rozmowę.

przetwarzanie danych
Opracowanie: Perspecsys Photos
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Na początek warto zorientować się, co oznacza samo pojęcie. Jest to obliczanie w chmurze, ale zapewne nie mówi ci to zbyt wiele. Jednak jest to coraz bardziej powszechna technologia, ponieważ gwarantuje wiele walorów i jest po prostu sposobem na przetwarzanie danych. Wszelkiego rodzaju aplikacje i dane przestają być przetrzymywane na komputerach. Gdy wykorzystujemy cloud computing (Tiktalik - przetwarzanie danych w chmurze), prowadzone działania przenoszone są do sieci, a dokładniej na określony serwer, który umiejscowiony jest poza twoją lokalną siecią. Może to być trudne do ogarnięcia, ale w istocie jest bardzo proste. Serwer pracuje bez przerwy, toteż z danych możesz korzystać z każdego komputera oraz z każdego punktu na świecie. Nie musisz nosić swojego laptopa bądź dysku zewnętrznego, na którym dotychczas trzymałeś istotne dane. Teraz wystarczy podłączyć się do sieci oraz ściągnąć wszystko, co przeniosłeś do swojej chmury. Dostęp można uzyskać tak samo z komputera, jak i tabletu lub telefonu komórkowego, jeśli tylko masz popularny dzisiaj smartfon.

Praca
Opracowanie: AlphaLab Startup Accelerator
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Gdybyś jeszcze przypadkowo się w niego nie wyposażył, warto jest to zmienić, ponieważ tego rodzaju telefony posiadają wiele funkcji, z których bez wątpienia będziesz zadowolony. Nie służą jedynie do dzwonienia, o czym szybko zdążysz się przekonać. Z zaprezentowanego rozwiązania mogą korzystać nie tylko jednostki. Jest to niebywale wygodna metoda pracy dla firm, jakie nie muszą posiadać swoich serwerów, a mogą korzystać z ogólnie udostępnionej dużej mocy obliczeniowej. Zdecydowanie obniża to koszty ich funkcjonowania i upraszcza pracę zatrudnionych w niej ludzi.
Teraz już masz więcej wiadomości na temat cloud computing. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, możesz zacząć korzystać z tej technologii, a przećwiczysz jej opanowanie w praktyce i poznasz wiele kolejnych atutów, które niewątpliwie docenisz. A potem zaczniesz zastanawiać się, w jaki sposób dawałeś sobie radę niegdyś bez korzystania z niniejszego wyjścia.
02-02-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.