Ciekawią cię najnowsze wynalazki? Poznaj drukarkę trójwymiarową

Świat idzie cały czas do przodu, każdego roku mamy kontakt z coraz bardziej futurystycznymi technologiami. Skomplikowany komputer mieści się w swojej kieszeni, pod postacią telefonu. Mamy możliwość rozjaśnić nasze domy nie tracąc energii elektrycznej, korzystając z baterii słonecznych. Coraz częściej na ulicach można spotkać auta napędzane energią elektryczną. Lecz tworem, który ostatnimi laty najbardziej nas zadziwił, jest zapewne drukarka 3d.


Drukarnia
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Żeby w ogóle zrozumieć to zjawisko, warto na początku dowiedzieć się, na czym polega selektywne spiekanie laserowe, będące podstawą ich działania. Korzystając z tej metody, jesteśmy w mocy łączyć razem sproszkowany |materiał, tworząc rozbudowane konstrukcje, wszystko przy pomocy wysokiej temperatury wytwarzanej przez laser. Żeby właściwie można było stworzyć jakiś projekt korzystając z tego urządzenia, potrzebujemy wgrać jego model, zapisany w odpowiednim folderze, do systemu drukarki. Dzięki temu otrzyma ona wszelkie potrzebne dane, takie jak wielkość, ciężar czy średnice niezbędnego nam przedmiotu - ile kosztuje selektywne spiekanie laserowe. Następnie drukarka pójdzie w ruch, oraz selektywne spiekanie laserowe się rozpocznie. Urządzenie to chodzi niezwykle cicho, w rozróżnieniu od zastosowania, swoim gabarytem nie różni się zbytnio od typowych drukarek.


Obecnie tego typu sprzęty mają zastosowanie w małych fabrykach, w których całkowita precyzja jest niezwykle pożądana. Stąd też selektywne spiekanie laserowe stosowane jest przez drogie firmy, wytwarzające kwarcowe zegarki, fabryki produkujące specjalistyczne sprzęty fonograficzne, oraz wiele innych. (https://drukarki3d.pl/technologie/technologia-lcm/) Również osoby prywatne znacznie chętniej decydują się na nabycie drukarki trójwymiarowej. Większość z nich robi tak nie z autentycznej potrzeby, a raczej aby zaspokoić ciekawość. Gdyż jeżeli ktoś nie wie na czym polega selektywne spiekanie laserowe, tego typu urządzenie jest przecież żywcem wyjęte ze starych filmów sci-fi. Ceny urządzeń wahają się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli pragniesz założyć firmę produkującą jakieś ciekawe akcesoria, warto zaopatrzyć się w taką maszynę.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.