Boom szkoleniowy w Polsce – czyli rozwijanie kompetencji fundamentem sukcesu dla przedsiębiorstwa

Obecnie zatrudnienie prawdziwie wykwalifikowanego człowieka do pracy stwarza pracodawcom nie małe kłopoty. Wydawać by się mogło, że spora konkurencja na rynku pracowników pozwoli na błyskawiczne zamknięcie procesu rekrutacyjnego i skupienie się na realizowaniu celów biznesowych.


Rzeczywistość jest inna – większość rekrutacji jest najzwyczajniej nietrafiona. W efekcie w Polsce coraz bardziej działają przedsiębiorstwa gwarantujące dostęp do rozbudowanego wachlarza szkoleń personalnych. Wśród najszybciej się rozwijających są szkolenia miękkie. Tego rodzaju szkolenia orientują się w dużym stopniu na zdolności jednostki do sprawnego zarządzania podległym zespołem ludzi. szkolenia (Szkolenia miękkie) to sfera przeznaczona przeważnie dla team leaderów, jednak pracownicy niższego szczebla również mogą na nich zyskać. W ciągu ostatnich lat przedsiębiorcy coraz częściej posyłają swoich pracowników na warsztaty w celu podniesienia ich umiejętności – jest to o wiele bardziej efektywne niż częste zmiany w personelu.


Szkolenia dla pracowników to tylko wierzchołek góry lodowej. Drugą sferą szkoleniową, na której rozwiązania zapotrzebowanie wciąż rośnie są szkolenia (szkolenia dla trenerów). W szybko zmieniającej się rzeczywistości biznesowej co chwila pojawiają się nowe techniki, służące jeszcze bardziej skutecznemu zarządzaniu – w efekcie szkolenia dla trenerów są po prostu potrzebne żeby coachowie mogli profesjonalnie wykonywać swoje zadania.


szkolenia dla trenerów
Opracowanie: Goedeker's
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejne tematy

Konsulting IT, przeciwko modelowanie procesów biznesowych - a więc, kolejny temacik z cyklu "z jakimi rzeczami to się je"

odbicie - reklama
Opracowanie: Asta Adamonyte
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Czym jest konsulting IT i na jakiej rzeczy polega? A modelowanie procesów biznesowych? Co to jest a także czy ma się to w jakikolwiek sposobność do Konsultingu IT? To wszystko oraz jeszcze bardziej dużo wynajdziesz wewnątrz naszego nowego artykułu!


Dając odpowiedź na zaczynające pytanko we wstępie, czyli: co to jest konsulting IT i na jakich zasadach polega? - odpowiedź jest nie tak trudna, jakby się mogło zdawać.


Szukając odpowiedniego szkolenia zarządzanie będzie przeważnie stanowić punkt wyjścia do innych rodzajów. Na rynku bez większych problemów zarówno przedsiębiorcy jak i pojedyncze osoby odnajdą szeroki wachlarz opcji – szkolenia (szkolenia zarządzanie), szkolenia z komunikacji, lub personalny mentoring to tylko niektóre z udostępnianych opcji.


Inwestowanie w pracowników za pomocą szkoleń jest sprawniejszym sposobem osiągania zakładanych celów biznesowych niż przeprowadzanie co chwila nowych rekrutacji. Ponadto jeśli pracownik poczuje, że pozwala mu się na rozwój swoich możliwości oraz potencjału, to całą pewnością zrewanżuje się lepszą pracą.
29-01-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.