Aktywne spędzanie wolnych chwil, czyli tylko w ten sposób będziesz zdrowy - czytaj więcej

Jeszcze wcale nie tak dawno temu bardzo duża liczba Polaków wybierała raczej pasywny tryb życia. Nawet nie bardzo liczyło się to, jaki program TV właśnie oglądamy. Ważne było to, aby wieczór spędzić przed ekranem telewizora. Dzisiaj sytuacja wygląda całkowicie inaczej. Nawet jeśli oglądamy jakiś program TV, to nie jest to już najważniejszy sposób spędzania przez nas wolnego czasu.
Zdrowy tryb życia stał się udziałem naprawdę dużej grupy Polaków. Jednocześnie każdego dnia grupa ta się powiększa. Wiemy już świetnie, że spędzanie czasu na fotelu czy przed ekranem telewizora do niczego dobrego nas nie doprowadzi. Pasywny tryb życia połączony jeszcze ze złą dietą to zawsze zwiększone ryzyko zawału serca, cukrzycy czy udaru mózgu. Każdy, kto chce unikać tak wielkich kłopotów zdrowotnych powinien zmienić swój tryb życia. Pośród typów aktywności, które w naszym kraju cieszą się teraz dużą popularnością wymienić powinno się bieganie.
tv program
Opracowanie: Andrew Girdwood
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Obecnie biegają osoby w każdym wieku. Nie ma tu znaczenia także płeć czy wykonywany zawód. Jeśli ktoś jest nastawiony na bieganie, nie można zapominać o dobraniu odpowiednich butów. Mają one za zadanie zagwarantować komfort, ale chronią także stawy przed urazami. Biegając w tradycyjnych butach, które nie są przystosowane do tej formy aktywności, można zafundować sobie dotkliwy ból stóp i kręgosłupa. A wtedy na kolejny dzień biegania będzie naprawdę ciężko się zdecydować.


Kolejne tematy

Jakie możliwości daje współcześnie grafika 3D, w jakich dziedzinach się ją stosuje.

modelowanie 3d
Opracowanie: Stolbud Włoszczowa
Na podstawie danych z: Stolbud Włoszczowa
Jedną z bardziej istotnych gałęzi komputerowej grafiki jest modelowanie 3D. Co ważne, znalazło ono swoje zastosowanie zarówno w licznych dziedzinach przemysłu, jak też w przemyśle rozrywkowym.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.