Pianka poliuretanowa – alternatywa dla styropianu i wełny mineralnej

Izolacje natryskowe robią się coraz bardziej popularne w naszej ojczyźnie. Podyktowane jest to wysoką skutecznością pianki porównując inne surowce izolacyjne. Stawiając na izolację z pianki poliuretanowej możemy liczyć w przyszłości na znaczną obniżkę wydatków określonych na utrzymanie budynku, hali czy innej budowli. Jest to logiczne, dla przykładu jeśli ogrzanie domu o średniej powierzchni 160m2 rocznie będzie nas kosztować blisko 3000zł, a decydując się na docieplenie poddasza pianką poliuretanową możemy oszczędzić 1000 złotych to z całkowitą pewnością dobrze jest wybrać izolację natryskową .

Natrysk ogrodowy trio GARDENA

Autor: GARDENA
Źródło: GARDENA

Izolacja natryskowa to energooszczędna, trwała a także w pełni pewna strategia ociepleń. Natrysk pianki może stosowany być prawie w każdym budynku bez względu na przeznaczenie.Wspaniale sprawdza się w budowlach mieszkalnych o konstrukcji szkieletowej, konstrukcji murowanej lub też w halach fabrycznych. Budynki inwentarskie, kurniki czy obory także często są izolowane za pomocą natryskowej pianki PUR. () W tych ostatnich stosowana jest tylko pianka o strukturze zamknięto komórkowej.

Jest pełna notka (http://www.eogniwa.pl/pl/p/Zawiesie-pasowe-3T/58), na której odnajdziesz fascynujące informacje, które należy sprawdzić. Odwiedź ją tutaj.

Naniesiona kilkucentymetrowa warstewka pianki od środka poprawia izolacyjność budowli, przydaje mu szczelność. Te przymioty są ściśle zależne od kosztów utrzymania obiektu. Wykorzystując natrysk pianki poliuretanowej bezpośrednio przyczyniamy się do oszczędności w zużywanej energii. Koszt izolacji natryskowej może być troszeczkę wyższy aniżeli cena, którą trzeba uiścić za ocieplenie styropianem albo wełną mineralną, ale zastosowanie pianki poliuretanowej wynagradzają mniejsze rachunki za grzanie czy chłodzenie nagrzewającego się przykładowo poddasza w lecie. Dla zainteresowanych: więcej.

wąż natryskowy

Autor: Silfra
Źródło: Silfra

Jednym z największych plusów izolacji natryskowej jest jej metoda aplikacji. Przeciwnie do wełny mineralnej, pianka PUR dochodzi do nawet najtrudniej dostępnych miejsc, zapełnia wszelkie nieszczelności i doskonale przylega do izolowanej powierzchni. Jej pozytywami są też właściwości akustyczne. Doskonale wygłusza wnętrza tworząc maksymalnie szczelną barierę dźwięku. Izolacja natryskowa może zostać zastosowana bez względu na kształt i typ konstrukcji budynku. Cechuje ją wytrzymałość na pleśń. Gryzonie oraz insekty również nieskoro ingerują w izolację.