Czemu żurawie są tak często używane przy budowaniu wysokich obiektów, opis ich najważniejszych rodzajów.

Obecnie nad większością dużych budów widniał pewnie będzie przynajmniej jeden wysoki na kilkadziesiąt metrów żuraw. Na budowach zaczęły się one pojawiać niezbyt dawno, jednak od tej chwili kariera ich przebiega błyskawicznie. Żurawie są aktualnie niezastąpionym sprzętem, który znacznie ułatwia organizację pracy na budowie, ale także pozwalającym na wykonanie wielu trudnych do wykonania do tej pory czynności. Po pierwsze ogromną zaletą żurawi jest to, że mogą one podnosić przeróżne materiały i przedmioty na pożądaną wysokość. Przed ich rozpowszechnieniem trzeba było wszystko wnosić w sposób ręczny lub używać jakieś prowizoryczne windy.

Dzięki żurawiom takie operacje będą trwać znacznie szybciej, a co najistotniejsze, nie muszą niepotrzebnie angażować załogi, jaka przez ten czas zająć się może innymi zajęciami. Warto również wspomnieć o sprawach bezpieczeństwa. Wielu osobom się wydaje, że z powodu konstrukcji wypadki z udziałem żurawi będą się często zdarzać, jednak jest całkowicie odmiennie, transport przy pomocy tego urządzenia jest znacznie bezpieczniejszy niż wnoszenie materiału przez pracujących ludzi.

dom - odbitka

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
dom - odbitka

Autor: Björn S…
Źródło: http://www.flickr.com

Żurawie podzielić można na dwie podstawowe odmiany, to znaczy ruchome oraz stacjonarne, jakie mogą być przewożone w dowolne miejsce – Dzwigmar.pl. Jak się okazuje, w branży budowlanej bardzo popularny jest żurawie wynajem a nie kupowanie ich na stałe. Wynika to między innymi z tego, że żurawie nie są potrzebne przez cały czas trwania inwestycji, a jedynie w jej pewnych fragmentach.

Jeżeli ten tekst jest dla Ciebie interesujący to sprawdź serwis fosforowanie stali, w którym są podobne informacje. One z pewnością będą dla Ciebie użyteczne.

Dlatego też firmy, jakie nie będą mieć kilku czy kilkunastu prowadzonych na raz inwestycji musiałyby gdzieś ten żuraw przechowywać, a i tak wiele dni byłby on niewykorzystany. Tymczasem żurawie wieżowe wynajem daje ten komfort, że urządzenie pożyczane jest tylko na czas, w jakim będzie potrzebne, i tylko za to będzie się płaciło.

W branży działa wiele firm, specjalizujących się w tego typu wynajmie, dostarczając swoim klientom kompletną obsługę (czytaj to). Łącznie z tym, że jeśli będzie trzeba, to razem z żurawiem będzie można również wynająć jego operatora.