Idealne miejsce na urlop w naszym kraju – Bieszczady

Bieszczady są częścią Beskidów Wschodnich. Tworzą je dwa pasma, z których jedno, Bieszczady Zachodnie, położone jest na terytorium aż trzech państw. Jednym z tych krajów jest Polska. Jest to jedno z tych gór leżących na terenie naszego państwa, które bardzo chętnie odwiedza mnóstwo turystów.

Bieszczady zaliczane są do najmniej zaludnionych gór leżących na terenie Polski. Są to jedne z ładniejszych gór często odwiedzane przez tłumy turystów. Najwięcej osób można spotkać na szlaku , który prowadzi na najwyższy szczyt naszej części Bieszczad – na Tarnicę. Świetną bazą wypadową dla górskich wypraw jest naprawdę mała osada, Wołosate. Duża ilość turystów na dłużej zatrzymuje się jednak w Ustrzykach Górnych, w których łatwiej można znaleźć noclegi w Bieszczadach – .

Na przyjeżdżających turystów czekają przede wszystkim pola namiotowe, hotele i małe pensjonaty.

Atrakcyjna informacja? Jeżeli tak sądzisz, ponadto wejdź na ten link – zobaczysz znacznie więcej w ofercie (https://stojo.pl/), która dotyczy rozważanej tutaj problematyki.

W Wołosatym miejsc noclegowych jest odrobinę mniej. Szlak niebieski, który prowadzi na Tarnicę ma jednak najkrótszą długość, stąd wybierany jest częściej niż czerwony z Ustrzyk Górnych. Jeśli tylko dopisze nam pogoda, to trud trzygodzinnej wspinaczki bez wątpienia wynagrodzą nam bajeczne widoki. Noclegi w Bieszczadach czekają nie tylko w pensjonatach oraz hotelach. Jednym z popularnych miejsc jest schronisko Chatka Puchatka. Nie znajdziemy w nim żadnych wygód, są jednak turyści, którzy muszą koniecznie się właśnie tutaj zatrzymać.

Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

Baza noclegowa nie jest już tak skromna jak przeszło dwadzieścia lat temu. Na coraz częściej przybywających turystów czekają kwatery Bieszczady („). Jest ich całkiem spora liczba, a ich komfort staje się wyraźnie wyższy. Kwatery w Bieszczadach najprościej jest znaleźć rzecz jasna w najbardziej popularnych miejscowościach: w Ustrzykach Górnych, Myczkowcach, Polańczyku, Wetlinie. Każda z tych miejscowości może być bazą wypadową na wyprawy po cieszących się ogromną popularnością bieszczadzkich połoninach.

Największa ilość turystów decyduje się na wycieczki na Połoninę Wetlińską lub Caryńską. Bieszczady są godne uwagi nie tylko w lecie, ale również zimą. Każdego roku przybywa miejsc, w których można poszaleć na nartach. Bieszczady to z całą pewnością jeden z bardziej urokliwych rejonów naszego kraju, który ma do zaoferowania przyjeżdżającym tu turystom mnóstwo atrakcji.