Plusy użycia telebimów w nowoczesnych formach reklamy, jak sprawdzają się one w dużych miastach.

Jedną z najbardziej skutecznych obecnie form wielkoformatowych reklam stały się telebimy. Popularność zyskały niezbyt dawno, bo raptem kilkanaście lat temu, a w ogromnym stopniu przyczynił się do tego technologiczny rozwój. W telebimach używane są bardzo wydajne, mocne diody, jakich światło widać dobrze z daleka, a poza tym będą one zużywać bardzo mało prądu.

Telebim reklamowy

Autor: clry2
Źródło: http://www.flickr.com
Na każdy piksel składają się trzy diody, to znaczy czerwona, zielona i niebieska. Sterując poziomem świecenia każdej z nich otrzymuje się końcową barwę danego punktu, czyli to, co może zobaczyć odbiorca. Typowe telebimy złożone są z paneli, w skład każdego z nich wchodzi kilkaset punktów. Ogromną zaletą telebimów stała się modułowa budowa, dzięki temu że pojedyncze panele łatwo mogą być łączone w większe bloki, to zmontowanie większych telebimów nie będzie żadnym problemem. Z tego też powodu na ulicach i w obiektach można znaleźć telebimy mające różne rozmiary, niektóre z nich mają kilka metrów powierzchni i są widoczne nawet z odległości kilkuset metrów – firma Medas-Media.

Telebimy bardzo często spotyka się w mniejszych i większych miastach. Położone są one najczęściej w miejscach, gdzie przebywa więcej osób, więc doskonale nadają się na to większe skrzyżowania czy okolice sportowych i rozrywkowych obiektów. Taka lokalizacja powoduje, że reklamy wyświetlane na telebimach będą dostępne dla dużej ilości odbiorców, a że przeważnie będzie ona przyciągać uwagę przechodniów, to charakteryzuje się ona bardzo dużą skutecznością.

Jednak pomimo bardzo dużych plusach telebimów pamiętać także trzeba o ich wadach. Największą z nich jest jasność świecenia, szczególnie nocą. Jeżeli telebim szczecin struga świeci zbyt mocno, to może powodować oślepianie kierujących i pieszych, a to niestety zakończyć się może wypadkiem. Z tego też powodu w części miast zostały wprowadzone przepisy precyzyjnie określające, w jaki sposób mogą być instalowane telebimy, aby nie stanowiły zagrożenia.

Ciekawi Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło (multibed.pl/kaucja-za-wynajem-mieszkania/) a przeczytasz tam ciekawe informacje, które na długo zapamiętasz.

Tym sposobem temu będą one bezpieczne, a równocześnie będą spełniać swoje zadania.