Leczenie przez odmianę klimatu. Dla kogo góry, a dla kogo morze?

Wakacyjne podróże to przede wszystkim wymóg zmiany klimatu, w szczególności, jeżeli na co dzień żyjemy w dużym mieście i codziennie wdychamy powietrze obciążone spalinami. Zależy nam także na upajaniu się ślicznymi widokami jak też odwiedzaniem ciekawych miejsc. Ponieważ zmiana otoczenia faktycznie oddziałuje na zdrowie oraz samopoczucie, dobrze jest wiedzieć jak poszczególny klimat wpływa na nasze jednostki chorobowe oraz dolegliwości.

morska woda

Autor: Dainis Matisons
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy zmieniamy klimat, nasz organizm zostaje zmuszony do adaptacji do nowych warunków. Uruchamiają się mechanizmy obronne zaś wszystkie organy zaczynają wykonywać pracę sprawniej; poprawia się wydolność płuc, skóra staje się w wyższym stopniu ukrwiona, natomiast przemiana materii przyspiesza. Odmiana klimatu oddziałuje również na układ krążenia; powiększa się liczba krwinek czerwonych, więc krew płynie w szybszym tempie, zaś my czujemy się porządniej dotlenieni. Wszelkie te korzystne przemiany nie zachodzą od razu, bowiem organizm potrzebuje zazwyczaj około dwóch tygodni na aklimatyzację – ładny hotel (zobacz też: imprezy rodzinne poznań) spa nad morzem .

Bardzo istotne jest ciągłe hartowanie organizmu. Już od starożytności wykorzystywano klimat w leczeniu. Współcześnie potwierdzono badaniami, że właściwy klimat łagodzi przeróżne dolegliwości jak też uodparnia organizm na cały rok. W zależności od naszego stanu zdrowia, warto wiedzieć, który kierunek będzie dla nas odpowiedni. Specjalna dziedzina medycyny trudni się doradzaniem, jaki klimat dobrać do leczenia konkretnych schorzeń. Musimy pamiętać, iż osoby przewlekle chore, muszą uzgadniać wyjazd z doktorem, ponieważ może wiązać się to z innym dozowaniem specyfików i specjalnymi zaordynowaniami. Balneoterapię, czyli kurację klimatem, należy traktować jako działanie wspierające, jednak w poniektórych przypadkach wystarcza w ogólnej regeneracji ciała.

spa

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Hotel spa nad morzem. Klimat morski jest zalecany przede wszystkim ludziom z małą odpornością organizmu jak też kłopotami z drogami oddechowymi. Powietrze nad morzem jest ubogacone w aerozol nadmorski a także jod, które to zwilżają gardło jak też wentylują płuca, co jest bardzo wskazane dla palaczy. Wilgotne powietrze, wzbogacone wartościowymi pierwiastkami pomaga również w usuwaniu toksyn z organizmu.