Jeśli braliśmy udział w kolizji drogowej, to dobrze będzie znać swoje prawa

Jeżeli jako kierujący pojazdem braliśmy udział w wypadku drogowym nie z naszej winy, to należy się nam zadośćuczynienie. Dobrze będzie pamiętać, iż zadośćuczynienie to musi być wypłacone z ubezpieczenia sprawcy.

szkoda z oc sprawcy

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Okazuje się, że ciągle niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak prawidłowo dochodzić własnych przywilejów.
Należy pamiętać, że jeżeli stłuczkę spowodował ktoś inny, to przysługuje nam wypłata odszkodowania z OC sprawcy. To jego polisa pokryje naprawę uszkodzeń. Nierzadko jednakże zakłady ubezpieczeń strasznie komplikują proces uzyskania zadośćuczynienia, dobrze będzie zatem znać własne prawa. Znakomitym pomysłem będzie zaglądnięcie do Internetu. Wystarczy uruchomić przeglądarkę i wpisać odpowiednie słowa kluczowe, by dostać bardzo wiele użytecznych wyników z adresami witryn, gdzie sprawdzimy, jak powinna być opłacona szkoda z OC sprawcy – tu o szkodzie z oc sprawcy.
Jeżeli nie zapomnimy o paru fundamentalnych zasadach, to formalności na pewno da się pozałatwiać znacznie prędzej.

Kliknij ten odnośnik, gdyż odnajdziesz tam absorbujące treści, które na pewno Cię zaintrygują – to bardzo wiarygodna oferta (https://www.polmedico.pl/)!

Po pierwsze trzeba ustalić kto jest winny, bo jedynie w takim wypadku zostanie dokonana wypłata odszkodowania z OC sprawcy. Jeśli winny wypadku nie ma ochoty podpisać się na oświadczeniu, to trzeba wezwać policję, która zakończy ten spór. Następnie powinniśmy powiadomić firmę ubezpieczeniową sprawy o naszej szkodzie oraz określić jej wielkość. Będziemy mieli do wyboru dwie opcje – albo auto powróci do stanu sprzed wypadku lub dostaniemy gotówkę do ręki. Wybór jest nasz – więcej o wypłacie odszkodowania z oc.

Warto mieć w pamięci, że wypłacona szkoda z OC sprawcy w jakimkolwiek stopniu nie ma wpływu na naszą polisę lub wysokość składki.
Warto zatem znać swoje przywileje. Dzięki temu prędko załatwimy kwestie formalne i unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek.