W jaki sposób zakupić porządne opony?

Zakup opon to bardzo ważna kwestia. Wiedzą o tym właściciele wszystkich samochodów. Niestety, opona oponie jest nierówna. Trzeba postawić na jakość. W tym przypadku oszczędzanie nie wyjdą nam na dobre. O czym pamiętać kupując odpowiednie?

Opony do aut osobowych

Źródło: http://www.flickr.com
Laicy mogą powiedzieć, że sprawa jest łatwa, gdyż opony samochodowe dzielimy po prostu na letnie i zimówki. Ewentualnie można by do tej listy dodać tzw. wielosezonówki. Sprawa ulegnie skomplikowaniu, kiedy trzeba będzie udać się do właściwego sklepu. Wówczas będziemy musieli wziąć pod uwagę szereg wymogów. Istotne znaczenie mają: rodzaj, bieżnik, parametry, rozmiar i nośność i także| prędkość! Kupując opony samochodowe, powinniśmy dowiedzieć się czegoś więcej…

Opony goodyear czy opony dayton ? Koncerny oponiarskie oferują wielką ilość modeli. Jeden drugiemu nie jest równy. Co ciekawe, opony samochodowe wpływają na spalanie paliwa w naszych samochodach. Jeżeli chcemy zaoszczędzić na wizytach na stacjach benzynowych, wybierzmy opony radialne.

Tak pochłonął Cię nasz temat, że masz chęć na kolejne artykuły? Najmniejszy problem. Po prostu wejdź w łącze do wpisu i czytaj bez limitów.

Odwrotnie do opon diagonalnych gwarantują one większą przyczepność do drogi. Często bywa, iż właściciele samochodów decydują się na ogumienie z tzw. drugiej ręki. Nie jest to rozsądne rozwiązanie.

Nie pamiętają o tym, że obok ich umiejętności, to ogumienie są odpowiedzialne za bezpieczeństwo w trasie. Nie warto ryzykować swojego bezpieczeństwa dla małych oszczędności. Decydując się na odpowiednie opony obowiązkowo musimy wziąć pod szczególną uwagę wymagany rozmiar. Gwarantuje on bezpieczną jazdę. Odpowiednie wymiary znajdziemy na boku każdej opony. Opony dayton, opony goodyear i opony innych producentów są odpowiednio oznaczone. Wszelkie dane, znajdujące się na nich, można odczytać bezproblemowo.

Nośność oraz prędkość wyznaczają obciążenie przy określonej prędkości. Została ona podana w postaci liczbowej. Jak widać podczas kupna ogumienia trzeba znać wszelkie parametry. Nasza ignorancja może doprowadzić do poważnej tragedii.

Skutki naszego lekceważenia mogą ponieść pozostali uczestnicy ruchu drogowego a także niewinne osoby. Mogą to być np. piesi lub rowerzyści. Ogumienie ma wbrew pozorom ogromny wpływ na bezpieczeństwo nasze i innych ludzi. Pamiętajmy o tym wybierając ogumienie do własnego pojazdu!