Pomysł na firmę – uruchamiamy firmę transportową

Chociaż na rynku nie brak firm proponujących usługi transportowe, w owej branży ciągle możesz wiele zarobić. Najistotniejsze to wstrzelić się w niszę jak też wypracować kontakty. Jeśli to zrobisz, bez trudu zarobisz miesięcznie sześć tys.

zł.
To świetny projekt na własny biznes przede wszystkim dla osób, jakie mają już praktykę w specjalizacji transportowej. Choć nie jest ono konieczne, z całą pewnością ułatwi ci początek. Na początku przedsiębiorstwo możesz poprowadzić osobiście. Przygotuj się jednak na to, że czeka cię załatwianie wielu formalności. Musisz również rozporządzać większą kwotą gotówki, jaka będzie ci potrzebna na stosowne zabezpieczenia oraz opłaty. Pomimo iż przedsiębiorstw transportowych jest na rynku względnie dużo, usługi transportowe to ciągle intratny interes, w tejże branży wciąż można wiele uczynić. Najważniejsze to wstrzelić się w niszę jak też wyrobić kontakty. Mając grupę stałych klientów, możesz wypracować nawet 6 tys. zł miesięcznie. Ogromny wpływ na koszta prowadzenia przedsiębiorstwa transportowego mają ceny paliw. Ostatnimi czasy są one całkiem wysokie i nie zapowiada się na to, aby miały spadać. Dobrze jest o tym pamiętać, opracowując biznesplan.
firma

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli w firmie będziesz mieć wyłącznie auta o masie nie przewyższającej 3,5 tony, to wystarczy prawo jazdy (zobacz również testy na prawo jazdy) kategorii B jak też rejestracja działalności. Jednak gros firm transportowych wykorzystuje cięższe wozy, powyżej 3,5 tony. W podobnym wypadku każdy kierowca powinien mieć prawo jazdy kategorii C albo C+E, ewentualnie D na autokary. Mało tego czeka cię kłopotliwe załatwienie należytych pozwoleń jak też uprawnień. Po zarejestrowaniu firmy musisz złożyć wniosek o licencję na praktykowanie krajowego przewozu drogowego osób albo przedmioty jeżeli ma być to transport mebli. Uczynisz to w wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego. Do wniosku musimy dołączyć poświadczenie o niekaralności a także certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie rzeczy bądź osób, polski albo międzypaństwowy.

Obowiązek certyfikacji tyczy się nie wyłącznie kierowców, ale również przewoźników, a więc kierownictwa jednostki. Przynajmniej jedna z osób kierujących przedsiębiorstwem transportowym powinna posiadać powyższy dokument. Jeśli idzie o transport przeprowadzki, obowiązują tu analogiczne zasady.