Każdy powinien być jak najkorzystniej wyposażony. Niezbędne są odpowiednie regały paletowe

Regały magazynowe to tak naprawdę regały o niezwykle dużych powierzchniach użytkowych. Bardzo dobrym przykładem takiego typu są regały paletowe, czyli kluczowe w każdym magazynie, bez których nie można postawić żadnej palety wraz z zawartością.

Regały tego typu więc są standardowo stosowane w większości magazynów, w jakich świetnie się sprawdzają. Mają bardzo dużo zalet, więc od lat pozostają najlepszym wyborem w zakresie wyposażenia magazynów Regały paletowe dokładnie gospodarują i symetryzują przestrzeń, są jednocześnie bardzo wytrzymałe, bo wzmocnione są stalowymi konstrukcjami, dzięki jakim jesteśmy w stanie stawiać na nich niezwykle ciężkie palety (zobacz też: przesyłka na palecie) z

wejdź tutaj

Autor: Judi Cox
Źródło: http://www.flickr.com

towarem. Są one dostosowane do składowania różnego typu palet, a to stąd, iż nie wszystkie z nich są identycznej wielkości. Jesteśmy w stanie więc wyróżnić takie regały paletowe, jak regały przesuwne, wyjezdne, rolkowe na pojemniki czy silosy magazynowe. Regały dobierane są prawie do każdego magazynu, bo zapewniają wytrzymałość i stabilność, a jednocześnie odznaczają się ładnym wyglądem, oraz prostym i szybkim montażem.

To znacząco ułatwia pracę, ponieważ bez nadmiernych trudności jesteśmy w stanie dostać się do magazynowego towaru. To potrzebne w codziennej pracy, jak i w trakcie inwentaryzacji w magazynie. Inne zalety to łatwość dostosowania regałów do powierzchni, jaką posiadamy w magazynie, a także możliwość przechowywania towaru luzem. Półki na tych regałach są w pełni regulowane, dzięki temu możemy umieszczać na nich towar o różnorodnej wysokości. Trudno sobie właściwie wyobrazić współczesny magazyn bez tego typu regałów. Poza tym, że organizują one pracę, są niezbędne, żeby wszystkie rzeczy umieścić jak najbardziej stabilnie. Przecież nie będziemy myśleć czy coś, co przechowujemy w magazynie jest odpowiednio zabezpieczone.

Regały paletowe oferują spokój, pewność i niezawodność, a to najważniejsze czynniki, jakie powinien spełniać profesjonalny magazyn. Z jednej bowiem strony mamy w nim bardzo dużo towaru, który powinien być jak najbardziej profesjonalnie ułożony, do którego powinien być jak najlepszy dostęp, z drugiej strony, są tam ludzie, które pracują, przenoszą towar z palet, chodzą pomiędzy regałami. Stąd, bardzo ważne, by zapewnić im maksimum bezpieczeństwa. To jednakowoż świadczy przecież o naszej firmie i usługach, jakie oferujemy, to jaki mamy towar i jak dbamy o swoich pracowników. Pamiętajmy więc, żeby nie bagatelizować tych spraw.