Na czym polega regeneracja belki?

Belka skrętna – podejście typowe dla większej części francuskich samochodów – posiada dużo zalet, ale też wady, jakie dopadają kolejnych użytkowników tychże samochodów: jeśli się jeszcze nie popsuła, to na pewno się zepsuje i to z katastrofalnym skutkiem dla funduszy właściciela.

grafika

Autor: XTRAICE Ecological ice
Źródło: http://www.flickr.com
firmy

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
regeneracja tylnej belki berlingo

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba że użytkownik pozwoli się przekonać, aby ją zreperować, zanim belka zepsuje się naprawdę. Główną zaletą belki podatnej skrętnie jest jej płaska budowa, a nie jej przymioty jezdne. Dzięki niej da się wykonać płaski bagażnik, a w razie usterki całe zawieszenie łatwo wyjmuje się oraz reperuje. Rutynowa wymiana łożysk to tani sposób na długie życie zawieszenia. Najsłabszy punkt belki skrętnej to łożyska igiełkowe, na których oparty bywa sworzeń wahacza. Pierwszy etap wyczerpania łożysk nie przynosi praktycznie żadnych oznak, które mógłby odnotować kierowca.

Zaintrygowały Cię informacje kancelaria notarialna chojnice podane w tym wpisie? Szalenie przyjemnie zatem będzie nam dzielić się z Tobą kolejnymi notkami. Oczekujemy na recenzję!

Po ulokowaniu czterokołowca na podnośniku możemy natomiast wyczuć niewielki luz na kole – i jeżeli tak – to jest to już najwyższa pora na naprawę, jeśli nie pragniemy wydać fortuny. Wtenczas starczy zdemontować belkę, i wymienić łożyska. Jeśli nie wymienimy łożysk w porę, zepsują się sworznie wahaczy. Jeżeli jednak przegapiliśmy moment początkowego wyczerpania łożysk, ich pozostałości zaczynają szorować o sworzeń. Niszczą go błyskawicznie. Symptomy to popiskiwanie jak też chrobotanie z okolic tylnego zawieszenia. Gdy usterka pogłębia się, objawy stają się wyraźne i już trudno ich nie zauważyć. Czterokołowiec zaczyna się źle prowadzić, reaguje nerwowo na delikatne skręty kierownicą, zaś z okolic tylnego zawieszenia dochodzą wyraźne hałasy.

Belkę najlepiej byłoby podmienić na nową, lecz najczęściej można ją zregenerować. Możesz w ten sposób wiele zaoszczędzić, dlatego że regeneracja tylnej belki Berlingo nie będzie nadzwyczaj droga.