Jeśli udajesz się na studia? Rozważ filologię.

W klasie maturalnej każdy młody uczeń staje przed niezwykle ważną decyzją w swoim życiu. Trzeba wówczas zadecydować, co teraz począć ze swoją nauką. Czy w należy ją kontynuować? A jeżeli tak, to na którym kierunku? Mamy do wyboru niezwykle dużo szkół o wszelakich profilach. Te najbardziej atrakcyjne, na Politechnice, nie wszystkim przypadają do gustu, szczególnie tzw. humanistom. Jednak jeżeli chcesz uczyć się wszystkiego, co cię ciekawi oraz mieć szansę na późniejsze znalezienie pracy, odpowiednim kierunkiem będzie filologia.

selfie - firma

Autor: Cancillería del Ecuador
Źródło: http://www.flickr.com
I tutaj rozpoczynają się schody, jaki język będzie najwłaściwiej studiować? To zazwyczaj zależy od tego, jakie zawody chcemy wykonywać później.

Przeczytaj więcej opinii na ten temat innego tego typu artykułu – są tam umieszczone bardzo użyteczne wiadomości, które z pewnością wykorzystasz w praktyce.

Pragniemy zająć się przekładem literatury? Angielski będzie najwłaściwszy (tłumaczenia techniczne niemiecki). A może wykonywać tłumaczenia techniczne Niemiecki w tym wypadku sprawdzi się niezwykle dobrze. Lecz to są wbrew pozorom niszowe profesje, bowiem najwięcej pieniędzy można zdobyć współpracując z zagranicznymi korporacjami. Teraz w naszym kraju znacznie więcej, zarówno zachodnich jak i wschodnich firm, zakłada u nas swoje filie. W tym wypadku, niezbędni są specjaliści, władający wszelkimi językami, do translacji różnego rodzaju kontraktów i dokumentów. I nie tylko język angielski wchodzi tutaj w rachubę, również ukraiński, flamandzki, czy nawet japoński.

Jednak jeżeli wytypowaliśmy już nasz kierunek, musimy zdecydować się, na jakiej uczelni chcemy go studiować. Jeśli bowiem pragniemy wykonywać tłumaczenia techniczne niemiecki lub angielski w tym przypadku najsłuszniej będzie studiować na Politechnice. A co w momencie, gdy nie dostaniemy się na swoje wymarzone studia? Pozostają nam wówczas szkoły prywatne, które co prawda są płatne, ale tak mądrze układają plany zajęć, że z łatwością można wykonywać pracę zarobkową. Poza tym, swoim poziomem wcale nie odbiegają od szkół państwowych, niekiedy je nawet przewyższają. Jeżeli pragniemy, żeby znany już nam język nieco udoskonalić, jest i na to opcja. Na Politechnice można studiować budowę maszyn, a w studium nauki mów obcych przybliżyć sobie tłumaczenia techniczne Niemiecki w tym wypadku będzie bardzo dobrym wyborem.

Jeśli pragniesz wykonywać fach przyszłościowy, lecz bliżej ci jest do humanisty niż do matematyka, właściwym wyborem będzie filologia. Posiadamy do wyboru pełno profilów, od tych najmocniej popularnych po egzotyczne. Dodatkowo, studia możemy podjąć zarówno na uczelniach państwowych, jak i komercyjnych –