Czasami znaczny zastrzyk gotówki może zaskoczyć nas bez uprzedzenia – możemy przykładowo odszukać na strychu stary klaser pradziadka

Życie jest pełne dziwnych zbiegów okoliczności. Zazwyczaj się ich nie spodziewamy. Możemy znaleźć lub dostać w spadku znaczną kolekcję starych banknotów.

pomoc

Autor: Lipton Ice Tea
Może być to dla nas istnym bożonarodzeniowym podarkiem.

Zwykle każdy ma jakieś zainteresowanie. Dla niektórych jest to gimnastyka, dla pozostałych podróże, a jeszcze ktoś inny uwielbia zbierać stare pieniądze. Stare monety i banknoty bywają niezwykle ciekawe, ponieważ są pamiątkami z przeszłości. Są przejściem. Z reguły nie ma już pośród nas ludzi, którzy żyli w tamtym okresie, ale pozostają rzeczy. Jeżeli nasz dziadek zbierał dla przykładu stare pieniądze i przechowywał je w skórzanym klaserze, to po jakimś czasie może okazać się, że odziedziczymy jego zbiór. Jeśli nie pałamy miłością do zbieractwa, to możemy klaser odsprzedać. Przyniesie nam to oczywiście korzyści finansowe, ale także poczucie, że kolekcja się nie marnuje. U nas zapewne leżałby głęboko w szafie, a tak trafi do miłośnika, który będzie uszczęśliwiony z powodu powiększenia zbioru. Dlatego należy znaleźć profesjonalny skup banknotów – Wrocław – i zapytać o wycenę zbioru. Jeśli posiadamy w kolekcji chociaż kilka rzadkich okazów, to suma z pewnością będzie satysfakcjonująca. Oczywiście, ważny będzie także stan, w jakim są banknoty. Czy nie są wyblakłe czy potargane.

Ale jeżeli ich wcześniejszy właściciel uwielbiał swe hobby, to na pewno troszczył się o swoją kolekcję. Strzegł jej jak oka w głowie i najcenniejszy skarb na naszej planecie.