Za jakiś czas prawie każdy Polak będzie zmuszony złożyć zaświadczenie podatkowe – na szczęście w obecnych czasach jest już to całkiem łatwe

Jeszcze jakiś czas temu złożenie formularza PIT kojarzyło się rodakom z najgorszym snem. Zbyt długie ogonki do urzędu oraz konieczność wypełniania formularza ręcznie sprawiały, że niektórzy mdleli tylko na sam dźwięk słowa PIT.

dokumenty podatkowe

Autor: Manchester City Library
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj szczęśliwie wydaje się być już dużo przyjemniej. Uproszczono te formularze, które wypełniają wszyscy ci, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej.

Zajmują Cię takiego typu wpisy? Masz ochotę na to, aby czytać ich więcej? Więc kliknij, aby zobaczyć więcej wiadomości. Całość znajdziesz w podanym linku.

Uzupełnienie takiego formularza zajmuje dziś naprawdę nie więcej niż kwadrans.

Dodatkowo w sieci jest cała masa programów, które uproszczają sprawę. Należy wyszukać portal podatnika i ściągnąć na swój komputer odpowiednią aplikację. Pomoże nam ona na spokojnie uzupełnić PIT – sprawdź wiecej o pitach. Podkreśli wszystkie wymagane komórki i sama zsumuje odpowiednie rubryki.

Wysłanie PIT2016 do tej pory nie było tak łatwe. Następnym atutem jest to, że wszystkie formularze możemy wysłać przez internet i nawet nie będziemy musieli się zjawić w Urzędzie Skarbowym. Nawet nasz podpis nie jest potrzebny, zatem możemy spać spokojnie i wcale nie przejmować się kolejkami w urzędzie. Możemy dokument wypisać i wysłać siedząc sobie na kanapie i sącząc gorącą czekoladę. Trzeba tylko zawczasu dowiedzieć się jaki typ PIT-u musimy złożyć.

Jest to niezwykle istotne, gdyż jeśli wyślemy błędny formularz, to prawdopodobnie Urząd Skarbowy będzie do nas dzwonić i poprosi o kolejne wypełnianie prawidłowego dokumentu – sprawdź wiecej o pitach.