Możliwości jakie daje portal podatkowy

Podatki powinniśmy płacić wszyscy. Już z początkiem każdego roku ruch w US staje się coraz większy. Jednak obecnie posiadamy inne możności, kiedy bez wychodzenia z domu możemy rozliczać się z fiskusem.

obliczanie podatków

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com

Takie możliwości zapewnia portal podatnika. Jest to intuicyjny, efektywny i łatwy w obsłudze system teleinformatyczny administracji podatkowej, wspierający podatników w prawidłowym wypełnianiu zobowiązań skarbowych – przejdź to artykułu. Wykorzystywać go zdołają wszyscy. Portal wchodzi w skład serwisu Ministerstwa Finansów i komponuje się z dwóch elementów, części ogólnodostępnej i po zalogowaniu na własne konto. Część ogólnodostępna portalu obejmuje informacje które dotyczą poszczególnych podatków, także gwarantuje przekazywanie deklaracji podatkowych przez internet.

Znajdziemy tam również jakiekolwiek dane które dotyczą wypełniania obowiązków podatkowych, terminarz z ważnymi terminami, czy kalkulatory.http://alwro.com.pl/odlewy/odlewy-kokilowe/ odlewy kokiloweKalkulatory pomagają pozyskać, czy też zatwierdzić dane nieodzowne do zgodnych rozliczeń podatkowych. Kalkulatory dopełniają wyliczeń na podstawie wpisanych danych, przy uwzględnieniu praw obowiązujących przepisów prawa – artykuł.

Po zalogowaniu na osobiste konto można wypełnić i wysłać zeznanie podatkowe pit 2016. Logowanie na portalu umożliwia nie tylko przesyłanie zeznań bezpośrednio ze swojego konta, ale także pozwala na internetową komunikację z administracją skarbową.

podatki

Autor: David Besnette
Źródło: http://www.flickr.com

Portal mieści również informacje i broszury przydatne i ważne dla płatników rozliczających się drogą elektroniczną, oraz informacje o najnowszych rozwiązaniach technologicznych wprowadzanych w systemie e-Podatki – tutaj.