Opis najczęściej spotykanych rodzajów transportu towarów, ich zalety i wady.

Jedną z najważniejszych rzeczy podczas zakupów jest zapewnienie odpowiedniego transportu towarów. Aktualnie nie ma z tym żadnego problemu, bowiem bez względu na lokalizację można bez przeszkód znaleźć przewoźnika, jaki wszystko dostarczy.

spa

Autor: Take Back Your Health Conference
Źródło: http://www.flickr.com
drukarnie

Autor: Todd Dwyer
Źródło: http://www.flickr.com

oczywiście za odpowiednią opłatą, lecz na szczęście są w tym zakresie najróżniejsze możliwości jeżeli chodzi o ceny. Najbardziej popularny aktualnie jest transport (opinie na nasz temat) kontenerowy, wielkie jednostki pływają pomiędzy wszystkimi kontynentami, więc bez problemów można zorganizować dostawę nawet na drugi koniec świata. Taki rodzaj transportu jest stosunkowo tani, lecz trzeba się liczyć z dość długim, wynoszącym nawet parę tygodni czasem oczekiwania. Alternatywą dla części tras staje się transport kolejowy, przy podobnych opłatach trwa on znacznie krócej.
dłużnik

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli komuś zależy na dużej szybkości, a koszty nie są najważniejsze, to idealnie będzie się nadawał transport lotniczy – sprawdź tutaj. Przy produktach szybciej psujących się niekiedy nie ma innej możliwości, jak dowiezienie ich właśnie w taki sposób, taka forma przewozu jest także ogromnie popularna w przypadku niewielkich gabarytowo, lekkich przesyłek. Samolot ma ten niezaprzeczalny plus, to znaczy szybkość, lot do oddalonych o kilka tysięcy kilometrów miejsc nie będzie trwał więcej niż kilkanaście godzin.

Na rynkach lokalnych coraz częściej wykorzystywany jest także transport paletowy – transport paletowy. W jego przypadku podstawową jednostką ładunkową jest paleta z rozłożonymi na niej towarami do odpowiedniej wysokości.