Konsulting IT, przeciwko modelowanie procesów biznesowych – a więc, kolejny temacik z cyklu „z jakimi rzeczami to się je”

Czym jest konsulting IT i na czym polega? A kształtowanie procesów biznesowych? Czym to dokładnie jest oraz czy ma się to w jakikolwiek sposobność do Konsultingu IT? Te wszystkie rzeczy a także jeszcze więcej znajdziesz wewnątrz naszego nowiutkiego artykułu!
Odpowiadając na zaczynające pytanie we wstępie, a więc: co to jest konsulting IT oraz na czym polega? – odpowiedź jest nie tak ciężka, jakby się mogło zdawać.

Streetowe oblicze kobiety Anataki

Autor: Anataka
Źródło: Anataka
Konsulting IT, potocznie nazywany Doradztwem Informatycznym a w rozwinięciu Konsultingiem Informatycznym, bywa tak nazywaną „działalnością usługową”, która zajmuje się obszarem zastosowań technologii informatycznych – wybierany konsulting it. Jej zadaniem bywa projektować i planować systemy komputerowe, które złączają wszyściutkie elementy technologiczne (wewnątrz tego: osprzęt komputerowy, oprogramowanie oraz technologie komunikacyjne, nie wspominając o szkoleniach dla użytkujących). Warto wspomnieć, że w Polsce Doradztwo Informatyczne jest zdominowane przez wielkie firmy IT o międzynarodowej skali.
odbicie - reklama

Autor: Asta Adamonyte
Źródło: http://www.flickr.com
modelowanie procesów biznesowych

Autor: popofatticus
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli może chodzić o modelowanie procesów biznesowych, to w jakikolwiek sposób nie ma w tym miejscu połączenia z Konsultingiem IT – . Dobrze jest jednak wspomnieć, czym bywa wspomniane modelowanie. Modelowanie procesów biznesowych (które po angielsku brzmi business process modeling), to zbiór czynności, które to robią analitycy procesów biznesowych wewnątrz firmy.

Posiada to na celu sprecyzowanie, jak działa dana organizacja (jest to tak nazwany stan AS-IS) oraz może określić docelowy sposób postępowania (a więc tak zwane procesy TO-BE).

Zweryfikuj nasz ciekawy artykuł, aby wysondować więcej detali na fascynujący Cię temat. Zapraszamy i życzymy wciągającej lektury!

W jaki sposób sama nazewnictwo mówi, chodzi o przedstawienie modelu procesu (najczęściej graficznemu).