Dlaczego powinniśmy korzystać z audiobooków? Jaka jest ich przewaga nad normalnym czytaniem?

Audiobooki posiadają bardzo dużo plusów, to bez wątpienia idealny format dla ludzi, którzy nie są w stanie czytać książki. Co jednakowoż najważniejsze|najbardziej ważne, ich słuchanie samo w sobie jest przyjemnością.

słuchowiska

Autor: Sven Gottschalk
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele jest takich okoliczności, iż nie można czytać książki (purana) i audiobooki przychodzą z pomocą. No może, żeby być bardziej konkretnym, to na siłę możemy czytać, lecz korzystanie z audiobooka jest bardziej komfortowe. Najbardziej odpowiedni przykład to wtedy, gdy przemieszczamy się komunikacją miejską. Właściwie to jak wtedy czytamy to należy się przygotować na różnorakie utrudnienia.

audiobook na iphonie

Autor: athriftymrs.com
Źródło: http://www.flickr.com
Wchodzimy do pełnego ludzi tramwaju, tak że nawet książki nie można wyciągnąć, nie mówiąc już o jakimś miejscu do siedzenia. Tymczasem jak mamy słuchawki na uszach, to wszędzie możemy słuchać audiobooka, siedzimy czy stoimy, czy autobus jest pełen ludzi czy nie, nie ma to znacznej różnicy. Można je słuchać nawet jak gdzieś idziemy, a w takiej sytuacji nie moglibyśmy czytać książkę. No a jak nawet dalibyśmy radę, to nie moglibyśmy skoncentrować, bo stale trzeba by patrzeć pod nogi. Takie słuchowiska są niesamowicie przyjemne, koncentrują , pozwalają odpocząć.

To niesamowicie miłe, jak słyszymy ciepły głos lektora, jaki opowiada nam niesamowitą historię. Najlepiej jednak słuchać trochę audiobooków, a trochę czytać tradycyjnie, w zależności od sytuacji, to naprawdę wskazane.

Najistotniejsze to poznawać jak największą ilość dzieł kultury, ponieważ dzięki temu mocno się wzbogacamy intelektualnie, a słuchanie audiobooków to jedna z lepszych metod na przyswajanie nowej wiedzy. Ci co jeszcze takiego czegoś nie praktykowali powinni to wypróbować.