Wybieramy kierunek studiów: co aktualnie powinno się rozważyć?

Aktualni maturzyści z pewnością już myślą o tym, jaki kierunek studiów najbardziej im odpowiada. Wśród opcji studiów, które aktualnie cieszą się ogromną popularnością jest między innymi kosmetologia. Co to za sposób na przyszłość?

Kierunek kosmetologia

zabiegi kosmetyczne

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

już od sporej ilości lat jest dostępny w ogromnej liczbie narodowych uczelni publicznych i tych które nie są publiczne. Kierunek kosmetologia możemy studiować tak naprawdę na uczelniach medycznych – o czym warto wiedzieć. Na kierunku tym studenci zdobywają wiedzę nie tylko z zakresu usług kosmetycznych, ale mimo wszystko z zakresu dermatologii i chemii kosmetycznej.

Zapewne masz ochotę obejrzeć komentarz ze strony (https://e-hunter.pl/poduszka-dla-psa)? Jeśli tak, to świetnie. Możliwe, że i Ty będziesz miał ochotę zdradzić swoją opinią.

Absolwentów kosmetologi nie warto utożsamiać z kosmetyczką. Wiedza, która pozyskują na studiach przyszli adepci kosmetologi jest jednak dużo szersza niż ta, którą ma kosmetyczka nawet z wieloletnim doświadczeniem i stażem pracy. Uczelnie, które mają w ofercie

studia kosmetologii

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

studia z dziedziny kosmetologii nie prowadzą zajęć tylko czysto teoretycznych. Poza nauką teoretyczną absolwent tego kierunku musi dysponować potężną wiedzą praktyczną, gdyż studenci ogrom godzin poświęcają także na ćwiczenia praktyczne.

Gdzie absolwenci kosmetologii mogą poszukiwać pracy? Opcje szukania pracy przez kosmetologów są naprawdę spore.

Bardzo chętnie zatrudniają ich salony odnowy biologicznej, wielofunkcyjne salony kosmetyczne, ale mimo wszystko kliniki medycyny estetycznej. Wśród przedmiotów, które można dołączyć do programu nauczania należą tak naprawdę: fizjoterapia, chemia kosmetyczna, kosmetologia upiększająca oraz pielęgnacyjna, podstawy psychologii klinicznej. Różnego rodzaju uczelnie oferują osobom zainteresowanym studiami na kierunku kosmetologia bardzo przeróżne specjalizacje. Mogą więc wybierać jednak pedologię, kosmetologię połączoną z odnową biologiczną, kosmetologię dermatologiczną lub pielęgnacyjną. Chętnie wybieraną specjalizacją jest też Spa&wellness. Studia organizowane są na uczelniach publicznych i płatnych. Do wyboru maturzyści posiadają też studia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Studia z zakresu kosmetologii mają charakter dwustopniowy. Można więc zdobyć też tytuł magistra kosmetologii.