Jak należy zainstalować kocioł z olejowym ogrzewaniem? O czym powinniśmy pamiętać?

W jednorodzinnych domach z ogrzewaniem olejowym, bardzo często kocioł trzeba zlokalizować w piwnicy lub na parterze budynku. Najbardziej nowatorskie kotły olejowe są w stanie być również zainstalowane w kuchni, ale w takich okolicznościach pomieszczenie musi pełnić odpowiednie warunki.

Stawiając nowym dom, najlepiej zatroszczyć się o to, żeby było w nim specjalne pomieszczenie, które jest przeznaczone na kocioł i magazyn oleju. Tego rodzaju miejsce powinno być jednakże przygotowane zgodnie z różnorodnymi wymogami. Jak w budynku zmienia się np. kocioł na nowy olejowy, to powinniśmy zadbać także o lokalizacje na zbiornik oleju.

pożar

Autor: Oregon Department of Forestry
Źródło: http://www.flickr.com

Po zmianie węglowego kotła na olejowy pomieszczenie wykorzystywane do tej pory na skład opału możemy wykorzystać na magazyn oleju. W określonych sytuacjach w czasie zamiany kotła na olejowy i próbę znalezienia miejsca na zbiornik paliwa kłopotem może się okazać złe dopasowanie jego gabarytów do drzwi potencjalnego magazynu oleju.

Jeżeli podoba Ci się ten materiał to kliknij w odnośnik do www (http://www.serwiskawowy.pl/11-ekspresy-do-kawy), który przekieruje Cię do strony, gdzie poznasz fascynujące informacje na omawiany wątek.

Zbytnio wąskie mogą uniemożliwić żeby wstawić go do pomieszczenia, natomiast poszerzenie ich nie zawsze jest proste. Nie należy nie pomyśleć o instalacjach przeciwpożarowych jak np. . Jak są w ścianie nośnej, to przed ich zwiększeniem trzeba zasięgnąć recenzji konstruktora. Zamiast powiększać drzwi, możemy także zdecydować się na baterię mniejszych zbiorników, jakich wymiary będą najlepsze, a ogólna pojemność będzie w sam raz do zapewnienia stałego zasilania kotła przez pełny sezon grzewczy.

Warto wiedzieć, że temperatura zapłonu oleju opałowego to 70-120 stopni Celsjusza, tak więc zaliczyć go możemy do trzeciej klasy cieczy palnych. Przepisy definiują, ażeby magazyn oleju na opał o temperaturze zapłonu powyżej 55 stopni Celsjusza zlokalizowany był w piwnicy, lub na niżej położonej kondygnacji nadziemnej budynku. Jednocześnie tego rodzaju ściany wewnętrzne i stropy muszą mieć przeciwpożarową klasę EI120, zaś drzwi EI60. Warto wziąć pod uwagę jak najbardziej solidne instalacje przeciwpożarowe. Jak mieszkamy we Wrocławiu to zdecydowanie najlepiej skorzystać z najbardziej niezawodnej usługi, takiego rodzaju jak instalacje przeciwpożarowe Wrocław . Dzięki temu istnieje pewność, iż nasza instalacja będzie najlepiej podłączona i zgodnie z przepisami zabezpieczona. To przecież bardzo ważne, gdyż od tego jest zależne nasze bezpieczeństwo.