Jak zakupić odpowiednią lawetę? Cenne rady mogą być przydatne dla każdego, kto jest nią zainteresowany

Awaria auta może trafić się zawsze i wszędzie, również kiedy wszystko zdaje się w porządku oraz zamierzamy jechać na urlop. Lecz czasem nie minie nawet 15 minut, a auto zgaśnie oraz żadnym sposobem nie udaje się nam go zapalić. W niniejszych sytuacjach niezbędna jest laweta, która zabierze auto z jezdni oraz zawiezie do odpowiedniego warsztatu.

laweta, pomoc drogowa

Autor: Jon Collins
Źródło: http://www.flickr.com
Firmy oferujące usługi związane z pomocą drogową często muszą zakupić nową lawetę, toteż warto poznać kilka sugestii, jakie ułatwią jej wybór. Przede wszystkim laweta może być albo samodzielnym pojazdem, albo przyczepą, którą trzeba zamontować do samochodu silnikowego posiadającego odpowiednią konstrukcję. Przy pomocy lawety można nie tylko transportować samochody, lecz również motory lub quady, też uszkodzone, a wszystko dzięki wciągarce. Wciągarka jest w takim razie niezwykle ważnym elementem lawety, na którą musimy mieć uwagę, jeżeli chcielibyśmy dokonać dobrego zakupu.zobacz stronę – masz więcej pytań?Co więcej laweta musi być wykonana z rzeczywiście wytrzymałych materiałów, a dokładniej z tworzyw o najwyższej wytrzymałości. Tylko wtedy będą mogły wytrzymać ciężar innego pojazdu. Należy również wiedzieć, że odróżnia się przeróżnego rodzaju lawety, zarówno jedno-, jak też dwupiętrowe. Lawety albowiem służą nie jedynie do ściągania z drogi uszkodzonych aut, lecz także do przewożenia nowych modeli, jakie dopiero co wyszły z produkcji i muszą być przewiezione do salonu. Laweta musi być zabezpieczona przed rdzą, a tutaj w szczególności sprawdza się cynk hutniczy.

mechanik, naprawa auta
Na koniec trzeba zaznaczyć, by brać pod uwagę cenę – zakup powinien być korzystny, ale nie można kierować się zbyt niewielką cenę, ponieważ może ona wynikać z tego, że nie wszystko z określoną lawetą jest w porządku. Wówczas powinno się dokładniej zaciekawić zagadnieniem albo zupełnie odpuścić.Dzięki powyższym zaleceniom wybór właściwej lawety już nie będzie taki ciężki, jak może się na początku wydawać. Dlatego nie trzeba się bać. Czasami bowiem lepiej jest posłuchać racjonalnych rad, by nie kłopotać się zakupem – nie można zaprzeczyć – niesłychanie wymagającego sprzętu, którym jest właśnie laweta Szczecin.