Jak tanio nadać paczkę kurierem, bez podpisywania umowy ze spedytorem?

Odpowiedzią na to pytanie mogą być platformy proponujące usługi kurierskie rozlicznych przewoźników. Jest to rozwiązanie skierowane do przedsiębiorstw z sektora średnich oraz małych przedsiębiorstw, które to nie chcą podpisywać umów z jednostkami kurierskimi (co łączy się z koniecznością deklaracji liczby nadawanych przesyłek w kontrakcie), a potrzebowałyby skorzystać z niższych cen na ich usługi. Jeszcze do niedawna paczki pocztowe były popularniejsze niż przesyłki kurierskie. W tym celu należało udać się do placówki pocztowej po czym nadać paczkę w tak zwanym okienku – często po krótszym czy dłuższym oczekiwaniu w ogonku. Dzisiaj usługi kurierów są powszechnie osiągalne także dla osób prywatnych, a dzięki brokerom kurierskim – niezwykle tanie. W tej chwili działa już paruset brokerów w Polsce.

Niezmiernie często niewielkie firmy zainteresowane są nadaniem pojedynczej paczki, jednak cena za zlecenie bezpośrednio u firm kurierskich jest ogromnie wysoka. W owej sytuacji z pomocą przychodzą platformy usług kurierskich, w których nadanie wyłącznie jednej paczki może być cenowo korzystne. Pomocną może być również tak zwana porównywarka kurierów.

paczka

Źródło: foter.com

By proponować usługi – (zweryfikuj u źródła) kurierskie, platformy nawiązują współpracę z jednostkami kurierskimi obecnymi już na rynku. Umowa zawiera „podzlecanie” doniesienia paczek oraz zawierana jest z wiodącymi, przetestowanymi przewoźnikami, co ma – zdaniem twórców tychże platform – gwarantować, że przesyłka dotrze do adresata na czas. Współpraca z większą ilością firm kurierskich to korzyść dla klientów platformy – zapewniają jej agenci. Klient ma bowiem możliwość dokonania doboru dostawcy przesyłki zgodnie z indywidualnymi wyznacznikami selekcji.

Średnie i małe przedsiębiorstwa nadają przeważnie kilka pojedynczych przesyłek w przeciągu miesiąca. Koszty wysyłki tych paru paczek bezpośrednio u spedytora jest niezmiernie wysoki, a usługi Poczty Polskiej są zawodne jak też długo trwają. Przeto platformy, które proponują usługi kurierskie w ogromnie przystępnej cenie, to idealne rozwiązanie dla tego segmentu rynku. Zamawianie kuriera przy pomocy platformy jest dokonywane w systemie „od drzwi do drzwi”. Kurier odbiera gotową do wyekspediowania paczkę ze wskazanego przez nadawcę miejsca po czym dostarcza ją pod podany w zleceniu adres.