Modne gadżety reklamowe – drobiazgi od firmy jako dobry sposób na reklamę firmy?

Sporo firm posiada ogromną pulę gadżetów z logo albo w firmowych barwach i rozdaje je w rozmaitych sytuacjach swoim klientom albo potencjalnym klientom. To skuteczny sposób na zaistnienie w świadomości potencjalnych klientów, lecz również na przywiązanie klientów do marki. Jakie gadżety są najbardziej popularne?

Koc

Autor: s.Oliver
Źródło: s.Oliver
W asortymencie dużej ilości sklepów internetowych znajdują się rozmaite rzeczy, które bywają całkiem przydatne, jak i te, które tylko zbierają kurz. Dana firma może je opatrzyć swoim logotypem i uzyskać w ten sposób firmowy produkt do sprzedaży, darmowej dystrybucji albo wymieniania na podarki związane przykładowo z programem lojalnościowym. Jednym z najczęściej rozdawanych są ręczniki i koce reklamowe – Są to idealne przedmioty na różnego typu promocje podczas biwaków, imprez plenerowych i firmowych wypadów integracyjnych czy kolonii, zielonych szkół jak i obozów.

Szkoły językowe lub prywatne placówki zajmujące się dziećmi mogą z nich zrobić bardzo fajny prezent na zakończenie roku, ponieważ to oczywiste, że koc zostanie wykorzystany na wakacjach. W pulę gadżetów od marki na lato, poza ręcznikami plażowymi albo kocami, możemy włączyć też piłki plażowe, friesbie i daszki i bandany. Logotypy są zwykle dobrze widoczne, więc ludzie noszący daszki albo plastikowe odblaskowe bransolety są chodzącą reklamą. Następnymi, bardzo popularnymi gadżetami są kubki, filiżanki, kufle czy kubki (zobacz kubki z nadrukiem) termiczne. Wygodne w używaniu, poręczne kubki z uchem, dobre do postawienia na biurku w pracy lub kubki termiczne do zabrania w drogę czy do samochodu, to bardzo praktyczne gadżety, równocześnie dobrze promujące firmę.

Następnym gadżetem, który często dostajemy, jest parasolka. Wprawdzie w Polsce nie możemy narzekać na angielską pogodę, lecz parasolka rzeczywiście często się przydaje, dlatego – równie często możemy robić w ten sposób reklamę towarzystwom ubezpieczeniowym, instytucjom bankowym albo również stacjom paliw. Niezwykle często maluchy są obdarowywane drobiazgami w postaci ołówków, zestawów kredek albo długopisów z logotypem, baloników, odblaskowych opasek albo silikonowych bransoletek. Jak widać przegląd asortymentu jest naprawdę ogromny. Koce reklamowe czy koszulki mogą być ozdobione logotypem nadrukowanym bezpośrednio na kocu za pomocą haftu, natomiast na plastikowych czy gumowych przedmiotach logo jest naniesione komputerowo.