Czemu należy zadbać o karoserię swojego auta, jakie środki i akcesoria czyszczące będą najlepsze

Często się mówi, że ładny pojazd świadczy o jego posiadaczu, i faktycznie sporo będzie w tym racji. Jeśli ktoś jest niechlujny i niedbały, to zapewne jego auto będzie podobne, to znaczy brudne w środki i na zewnątrz. I w drugą stronę, osoby pedantyczne i czyste najczęściej również swoje pojazdy będą miały błyszczące i czyściutkie. A tak naprawdę o auto trzeba dbać nie tylko z tego powodu, że ktoś może napisać na szybie brudas, ale głównie dlatego, że zadbane, ochraniane przez porządne kosmetyki auto sporo dłużej będzie zachowywać odpowiedni wygląd i będzie lepiej zabezpieczone przez niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Lexus LS 600h L

Autor: © Lexus
Źródło: © Lexus

Przede wszystkim będzie to dotyczyć lakieru, pod wpływem deszczu, wiatru i słońca jego powierzchnia często matowieje. Z kolei kurz i brud, a w szczególności odchody ptaków mogą wręcz uszkodzić lakier i doprowadzić do korozji, dlatego także konieczne jest systematyczne mycie nadwozia. Trzeba przy tym pamiętać, żeby używać odpowiednich środków czyszczących i akcesoriów, które bardzo mogą pomóc we właściwej pielęgnacji – doczytaj .

Niektórzy posiadacze aut wybierają byle jakie środki, lecz jest to dość ryzykowne, bo mogą one albo słabo domywać lub spowodować wręcz zniszczenie lakieru.

Zajrzyj do opisu, który umieściliśmy pod poniższym linkiem i czytaj więcej godziny nocne na ten temat, który na pewno Cię zaintrygował. Nie czekaj!

Dlatego też warto postawić tu na produkty najwyższej jakości, przykładowo przedsiębiorstwa smartwax, bo dzięki nim karoseria będzie świetnie wyczyszczona. Wprawdzie kosztują one trochę więcej, niż najtańsze preparaty, ale kilka złotych więcej za dobry środek, który dodatkowo może posłużyć przez długi czas nie jest wygórowaną sumą.

szybko poruszający się samochód

Autor: Klaudyna
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz klasycznych wosków i szamponów warto się zaopatrzyć w dobry preparat do czyszczenia felg, a niewątpliwie do takich zalicza się smartwax rim wax. Podczas samodzielnego mycia auta koniecznie należy zwrócić uwagę na to, czym się będzie do myło. Gąbki powinny być miękkie i przede wszystkim czyste, bez żadnego piasku mogącego spowodować zarysowanie lakieru. Dobrym pomysłem może też być rękawica do mycia samochodu, za jej pomocą można świetnie oczyścić powierzchnię lakieru ze wszystkich zanieczyszczeń.