Czy jest możliwe, aby zmienić firmę, jaka dostarcza gaz? Jak jednak wynika możemy tak zrobić, lecz co możemy wybrać?

Czy wiesz, iż jesteś w stanie zmienić dostawcę gazu? Można to zrobić niezależnie od tego, czy jesteś klientem indywidualnym a może biznesowym. Jednakowoż tego rodzaju zmiana obecnie nie wpłynie jakoś znacząco na nasze oszczędności, a to dlatego, że dominuje PGNiG, który może narzucać swoje stawki. Miejmy jednak na uwadze, iż nasz rynek jest jeszcze dość świeży i w okresie transformacji, tak więc w okresie najbliższych lat to się może zmienić. Z tego powodu warto o tym pamiętać i dołączyć do grupy świadomych odbiorców gazu. Jaki w ogóle mamy wybór?

butle z gazem

Autor: Disco-Dan
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z firm jest Duon, firma specjalizująca się w dystrybucji oraz sprzedaży gazu i prądu. Na rodzimym rynku ta spółka funkcjonuje od 2011 roku, posiada dystrybucyjne sieci gazowe, obiekty LPG oraz wiele innych. Nie posiada swoich źródeł gazu, więc musi je kupować na polskich i europejskich giełdach hurtowych. Spółka skierowała swoją ofertę do różnych klientów – indywidualnych oraz instytucjonalnych – .

Kolejną jest Energa, przedsiębiorstwo które kojarzy się z produkcją prądu, zapewnia również gaz. Podstawowym akcjonariuszem jest Skarb Państwa.

Sprawdź naszą podstronę. Możesz poczytać na niej nowe interesujące opisy. Więc kliknij, aby zobaczyć źródło (https://www.hurtplus.pl/slodycze-c-69.html) informacji na zbliżony temat.

Propozycja tej firmy przygotowana jest dla klientów biznesowych, natomiast odbiorcy przyłączani są na zasadzie TPA. To oznacza, iż firma po zagwarantowaniu jej pełnomocnictwa, może realizować różnorodne formalności które mają związek z kwestią zmiany sprzedawcy gazu.

G.EN Gaz Energia jest największą prywatną spółką, jaka trudni się dystrybucją gazu ziemnego w naszym kraju. Dystrybucja obejmuje 2,712 kilometrów sieci gazowych, a jednocześnie stacje regazyfikacji gazu. Firma ma długi staż, funkcjonuje od dwudziestu lat. System dystrybucji obejmuje sześćdziesiąt gmin, są one umiejscowione w różnorodnych województwach.

To trzy z kilku podmiotów, jakie oferują gaz. Tak jak wspomnieliśmy we wstępie, w aktualnej sytuacji przez dominującą pozycję PGNiG nie ma co oczekiwać na wielką oszczędność, jednakże warto, ponieważ w przyszłości może się to odmienić. Dlatego już dzisiaj korzystnie o tym pomyśleć dokonując wyboru dostawcy gazu.

Zmiana dostawcy gazu przeprowadzona wcześniej może mieć korzystny wpływ na dalszy rozwój sytuacji. Z tego względu więc warto już dzisiaj pomyśleć, czy zmiana dostarczyciela gazu to odpowiedni pomysł, jakie mamy korzyści z tym związane i czy korzystnie się tego podjąć. Jeśli odpowiemy sobie na te zagadnienia będziemy wiedzieli, na co powinniśmy się zdecydować.