Elewacja klinkierowa to raczej droga inwestycja, czy warta jest swojej ceny?

Cudownie przystraja budynek i podwyższa jego prestiż – elewacja klinkierowa sprawia, iż dom wygląda elegancko, spektakularnie. Wielki wybór kolorów i faktur cegieł powoduje, że tego typu dodatek dostosuje się do gustów niemalże wszelkiego człowieka.

Elewacja klinkierowa

Autor: Röben Polska
Źródło: Röben Polska
Jedną z kilku plusów szczegółu wykończeniowego, jakim są elewacje klinkierowe jest to, iż dom udekorowany w taki sposób cudownie się starzeje. Nie ma zapewne nic lepszego, jak doświadczenie pełnoletności budynku po paru latach od jego wybudowania, zamiast| określenia jego brzydoty. Tego typu model wystroju zazwyczaj użytkowany jest w Belgii, Niemczech i Holandii.

Tamtejsze kraje zdecydowanie przekonały się o jego wspaniałości. W naszym kraju także coraz nagminniej się je spotyka, w następstwie tego współcześnie w sklepach posiadamy coraz większy asortyment tego detalu. Posiadamy różne wzorki faktur, formaty, barwy – wszystko to powoduje, iż elewacje klinkierowe są inspiracją dla wielu architektów i dekoratorów.

znajdują one wsparcie tak samo u tradycjonalistów jak i tych operujących nowoczesnym stylem, ponieważ umieją wkomponować się w jakikolwiek rodzaj architektury. Obecnie chętnie dopracowuje się w taki sposób zarówno nowomodne domy o skromnej bryle wybudowanej na planie prostopadłościanu, jak i te nawiązujące do miejscowych tradycji – elewacje klinkierowe.

Cegły klinkierowe z uznaniem ozdabiają elewacje domów. Świetnie komponują się z drewnem, ze szkłem, a nawet stalą. Zastosowanie ich zaledwie w strefie parteru powoduje, że wydaje się być niższy niż w rzeczywistości. Użycie klinkieru w strefie wejścia uczyni to, że wygra godny, budzący zaufanie charakter, a dodatkowo ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, np. obtłuczeniami i ubrudzeniami, na jakie jest notorycznie wystawiana.

Elewacja z siwej cegły uświetniona drewnianą okleiną uwydatnia nowoczesny charakter domu. Niekiedy duże powierzchnie elewacji wykończone cegłą mogą być zbyt masywne i dominujące. Aby tego uniknąć, spoiny między nimi wypełnia się zaprawą w kontrastowym odcieniu.

Użytek klinkieru na częściach elewacji lub do wykończenia szczegółów ma długą tradycję. Niekiedy niewielka część elewacji wykończona tym artykułem sprawia, że dom robi impresja solennego, czytelnego, z charakterem – staje się rozpoznawalny i nabiera indywidualności.

Oczekuje na Ciebie istotna treść (https://poleron.eu/polerowanie-szyb-samochodowych) – trzeba kliknąć w zaznaczony link i w nim opracowaliśmy dla Ciebie wiele dodatkowych wątków.

Cieszmy się więc, że posiadamy coraz to bogatszy asortyment tychże produktów.