Jak porządnie powinno się odmawiać różaniec i dlaczego warto to robić?

Pomimo tego, iż większość katolików ma różaniec okazuje się, że sporo z nich nie do końca wie, jak poprawnie odmawiać różaniec. Na szczęście możemy w dzisiejszych czasach odnaleźć dużo informacji, jakie pomogą nam zrozumieć jak odmawiać różaniec.

W Necie zdołamy znaleźć multum cennych i ogromnie przydatnych informacji na ten temat (kliknij tu) oraz także instrukcję, dzięki której krok po kroku zdołamy dowiedzieć się w jaki sposób powinno się odmawiać różaniec.

Na samym początku zanim jeszcze zaczniemy odmawiać różaniec powinno się zdziałać znak krzyża i na krzyżyku odmówić modlitwę „Wierzę w Boga”. Jest to pierwszy znaczący krok. Później na pierwszym paciorku różańca mówimy modlitwę „Ojcze Nasz”, natomiast na trzech następnych – „Zdrowaś Maryjo”. Każde te modlitwy są zwane modlitwami wstępnymi. Ich decydującym celem jest uproszenie istotnych cnót, takich jak na przykład miłość, nadzieja oraz wiara.

sprawdź odnośnik

Autor: h.koppdelaney
Źródło: http://www.flickr.com

Następnie, po odmówieniu modlitw wstępnych, powinno się zapowiedzieć tajemnicę oraz daną część jako rozważania w toku powtarzania modlitw, takich jak „Chwała Ojcu”, „Ojcze Nasz” i 10 „Zdrowaś Maryjo”. Po każdorazowym odmówieniu modlitwy „Chwała Ojcu” powtarza się modlitwę fatimską, jaka rozpoczyna się od słów „O mój Jezu, daruj nam nasze grzechy…”

Odmawianie różańca ma dla wielu wierzących ludzi ogromnie duże znaczenie. Jest to coś, co częstokroć pomaga ludziom borykać się z przeróżnymi kłopotami i trudnymi chwilami, często odmawianie różańca może dostarczyć nam ulgę i pomóc uporać się z wieloma problemami.

Dzisiaj żyjemy w niesłychanie trudnych czasach, w których nierzadko szukamy pomocy Boga, wobec tego odmawianie różańca zdoła pomóc nam tą pomoc znaleźć. Równocześnie daje nam możliwość zbliżenia się do naszego Stwórcy.

Znajdziesz w tym miejscu bez dwóch zdań szczegółowe omówienie (http://bys.pl/kontener-na-gruz-leszno-ozarow-mazowiecki-piastow-pruszkow-zabki) tego tematu, zatem warto je szczegółowo przeczytać. Poznasz wtedy wiele ciekawych informacji.

Codziennie zmagamy się z wieloma różnorodnymi przeciwnościami, również z grzechem, zaś odmawianie różańca zdoła nam pomóc kroczyć właściwą ścieżką. Pewnie więc każdy szczerze wierzący Katolik winien wiedzieć jak odmawiać różaniec, a także to czynić.