Kilka ważnych informacji o medycznych lampach wykorzystywanych w najróżniejszych salach operacyjnych i gabinetach.

Przy dużej ilości badań i zabiegów właściwe oświetlenie odgrywa niezwykle ważną rolę. Po pierwsze pozwala na to, żeby szczegółowo wszystko zobaczyć, bez zbędnych kontrastów i cieni. Z tego też powodu zwykłe światło słoneczne często nie wystarcza, a niezbędne będą medyczne lampy dające odpowiednie światło. Niejednokrotnie lampy takie mają jeszcze inne funkcje, na przykład wydzielają promieniowanie UV. Ten ostatni rodzaj jest wykorzystywany dość powszechnie w wielu gabinetach czy pomieszczeniach zabiegowych. (lampy medyczne) Dzięki swoim właściwościom zabijają one groźne dla ludzi grzyby, bakterie i wirusy, dając wszystkim odpowiednie bezpieczeństwo. Tego typu lampy dzieli się generalnie na dwa rodzaje, to znaczy przepływowe i działające bezpośrednio. Lampy bezpośredniego działania można włączać tylko wtedy, gdy w danym pomieszczeniu nie przebywają żadne osoby, dlatego też wykorzystuje się je przykładowo w nocy. Za to lampy przepływowe mogą działać bez przerwy, ponieważ świecą tylko w środku komory, do jakiej doprowadzane jest powietrze z pomieszczenia.

lampy medyczne

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Poza lampami UV bardzo ważną rolę spełnia również zwykłe oświetlenie, mające być pomocne w zabiegach oraz diagnostyce.

Czy po przeczytaniu opisywanego tematu masz pytania? Jeśli tak, to wejdź tutaj i poznaj więcej detali (https://vanking.pl/oddzialy/vanking-partner-autohoff-zielona-gora-czesci-do-busow/) w odniesieniu do prezentowanej tematyki.

Tego typu lampy medyczne muszą mieć odpowiednią konstrukcję, która zagwarantuje właściwy typ światła. () Na przykład lampy zabiegowe dawać powinny światło rozproszone, żeby nie pojawiały się żadne nawet najmniejsze cienie. Z kolei lampy punktowe powinny w precyzyjny sposób rozświetlać jakiś niewielki fragment powierzchni, stosowane są często w gabinetach stomatologicznych, laryngologicznych czy ginekologicznych. Poza odpowiednim rodzajem światła od lamp wymagać się też będzie solidnej budowy, odpornej na zabrudzenia i konieczność częstego mycia.

Niejednokrotnie takie lamy mogą zostać zabrudzone różnymi wydzielinami, dlatego też konieczne będzie ich regularne czyszczenie. Istotna jest także ich należyta jakość, tak naprawdę muszą one być cały czas sprawne, jak są potrzebne, a nie być w serwisie.