Czy chcesz zmienić kolor włosów? Dobierz odpowiednią farbę

Malowanie włosów i zmienianie ich koloru to domena płci pięknej, jednakże w obecnych czasach także niejeden mężczyzna decyduje się na ten zabieg w salonie fryzjerskim albo w zaciszu swojego domu. Niezależnie od tego czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, warto mieć świadomość, w jaki sposób dobrać farbę, aby włosy uzyskały pożądany kolor.

Modelka w bieliźnie

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim musisz zdecydować się na kolor, na który masz zamiar zafarbować swoje włosy, nie zapominając, że z reguły odcień jest o jeden bądź dwa tony ciemniejszy niż na pudełku. Dodatkowo ważne jest to czy masz naturalne włosy, czy już były kiedyś koloryzowane.

Sprawdź ten artykuł, to też stanowi świetny artykuł przedstawianego zagadnienia. Nie czekaj i kliknij a z pewnością nie pożałujesz.

Tylko w pierwszym przypadku rezultat może być przewidywalny, ponieważ włosy malowane reagują inaczej. Po drugie, trzeba zdecydować się na rodzaj koloryzacji – postawić na farbę czy piankę? Pianki do włosów są łatwiejsze do samodzielnego użycia. Dzięki komfortowi ich nakładania nawet malowanie włosów na wakacjach będzie możliwe. Natomiast normalne farby jak na wymagają większej precyzji, jednak zawsze możemy prosić o pomoc mamę lub koleżankę.

Warta wypróbowania jest farba luo color, w której amoniak jest zastąpiony substancją zasadową nie osłabiającą fryzury. Luo color zapewnia nasycony, a tym samym świetlisty kolor z efektem trój wymiaru. Dodatkowo rewelacyjnie poprawia kondycję włosów i powoduje, iż są gładkie. Skutecznie pokrywa siwiejące włosy i można ją nabyć w większości drogerii kosmetycznych. Co oprócz tego należy wiedzieć, decydując się na właściwą farbę?

Jeżeli masz czarne włosy i zamierzasz to zmienić, najpierw niezbędna jest dekoloryzacja, inaczej nowy kolor będzie praktycznie niewidoczny, a tylko doda refleksów. Ponadto cienkie włosy są o wiele bardziej wrażliwe na działanie farby, zatem nie trzeba nakładać plastikowego czepka dla zintensyfikowania efektu, a można nawet trzymać farbę 5 min. krócej.

Jeżeli masz trudność z właściwym dobraniem farby lub pianki do włosów, najlepiej idź do sprawdzonego fryzjera, który ma doświadczenie w tym temacie i wyczaruje na twojej głowie wymarzoną fryzurę z pożądanym kolorem lub zapoznaj się z wskazówkami na . W innym razie może się okazać, iż nie takie były twoje zamiary, jednak całe szczęście farba również z czasem się zmywa, a włosy odrastają, toteż będzie pora na następne próby. Korzystając z naszych wskazówek na pewno wszytko pójdzie dobrze.