Jakiego rodzaju są najważniejsze różnice między Warmią a Mazurami?

Dla większości mieszkańców naszego kraju obszar Warmii oraz Mazur to niemalże to samo. W praktyce jednak to dwie sąsiadujące odrębne krainy geograficzne. Co interesujące, tylko Warmia posiadała w przeszłości wyraźnie określone granice geograficzne.

wieczór

Autor: BernieCB
Źródło: http://www.flickr.com
mazury

Autor: www.4taroty.pl
wrażenia
Mazury nie stanowiły nigdy osobnej jednostki administracyjnej – zarówno pod względem świeckim, ani także kościelnym. Region Warmii był zawsze katolicki, natomiast na Mazurach nie znajdziemy typowych kapliczek, ponieważ mieszkała w tamtym miejscu ludność wyznania ewangelickiego. Duża ilość odwiedzających, którzy przybyli na Mazury i będąc np. w Barczewie, Raszlu czy też Ornecie sądzi, że tak akurat jest. Niestety są w będzie, gdyż wszystkie wspomniane miejscowości to cząstka Warmii. Najpopularniejsze miejscowości na Mazurach to natomiast Giżycko, Kętrzyn czy Ełk. Jest to piękna, pełna zieleni okolica słynąca z dziesiątek jezior, na których odpoczynku szukają mieszkańcy całej Polski już od wielu lat. Należałoby tutaj przybyć bez względu na porę roku, gdyż niemalże w każdym przypadku jest tutaj prześlicznie. Możemy np. chodzić na dłuższe leśne SPAcery, chodzić na ryby czy wyczarterować jacht oraz spędzić swoje wakacje na wodzie.
Oczywiście Mazury charakteryzują się również świetną bazą motelową. Każdy znajdzie tu dla swojej rodziny coś należytego.

Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł i masz chęć zdobyć więcej informacji, to z pomocą przyjdzie Ci odnośnik do wpisu (http://www.bscav.eu/oferta/oswietlenie/) – tam odnajdziesz interesujące informacje.

Dla przykładu osoby doceniające komfort znajdą nocleg w jednym z wielu hoteli, rodziny z dziećmi zarezerwują sobie kwaterę w budynku jednorodzinnym, z kolei samotni podróżni skorzystają z hostelu czy też motelu.

Nie tylko sympatycy przeszłości będą podziwiać pozostałości krzyżackich zamków, których jest w tych miejscach mnóstwo. Dla miłośników świetnej muzyki organizowane są natomiast przeróżne koncerty.