Jednym z bardziej przeciążanych części naszych ciał są kolana.

Dzięki nim możemy chodzić, tańczyć czy uprawiać sporty, są one wyjątkowym dziełem natury, który pozwala na chodzenie na dwóch kończynach. Samo kolano jest usztywniane przez skomplikowany układ wiązadeł, których jest ponad dziesięć. Jeżeli każde z nich jest w dobrej formie, to nie będzie żadnych problemów z chodzeniem, gorzej jeżeli pod wpływem urazu albo kontuzji jakieś zostanie naderwane. W lekkich przypadkach może się to skończyć kilkoma dniami odpoczynku, lecz często takie urazy mogą nieść za sobą konieczność zrobienia skomplikowanej operacji.

operacja

Autor: Department of Foreign Affairs and Trade
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromną rolę w prawidłowym działaniu kolan mają silne mięśnie, często do urazów kolan może dojść kiedy są one zbyt słabe. Ale najwięcej kontuzji przydarza się podczas uprawiania niektórych sportów, takich jak jazda na nartach czy też gra w piłkę. W nich stawy kolanowe mogą być narażone na duże przeciążenia, a także jest duże ryzyko urazu w przypadku niefortunnego upadku.

Jeżeli podczas jazdy na nartach, kopania piłki czy jakiejś innej aktywności fizycznej noga nagle zacznie uciekać do tyłu i będzie ogromnie boleć, to w większości przypadków może to być zerwane więzadło krzyżowe. Jest to jedna z częściej występujących kontuzji, szczególnie wśród osób zawodowo uprawiających sport, a jednocześnie wymagająca dłuższego leczenia za pomocą operacji. Rekonstrukcja więzadła krzyżowego jest w takim przypadku

rehabilitacja

Autor: MartialArtsNomad.com
Źródło: http://www.flickr.com

niezbędna, ponieważ bez prawidłowej rekonstrukcji więzadła staw może nie uzyskać wcześniejszej formy, a najczęściej uraz może się tylko pogłębiać.

Dzisiaj technika operowania tego typu kontuzji daje doskonałe wyniki, oczywiście przy późniejszej dobrze przeprowadzonej rehabilitacji już po zabiegu operacyjnym.

Czy myślisz o lepszym zgłębieniu analizowanego tutaj wpisu? Jeśli tak, to zweryfikuj stronę (https://pralnia-warszawianka.pl/), która także niewątpliwie przykuje Twoją uwagę.

Przy operacjach więzadła niezbędny jest parodniowy pobyt w szpitalu, sam zabieg długi nie będzie, czas jego trwania to około 90 minut. Dużo dłuższe będzie dojście do kondycji przed urazem, całkowite wzmocnienie więzadeł następuje po kilku miesiącach, a w tym czasie należy ogromnie uważać, aby taka kontuzja nie wróciła z powrotem.