Jeżeli pragniesz zainwestować w własny rozwój, coaching może być systemem akurat dla ciebie

Każda osoba marzy, by odnieść powodzenie w życiu zawodowym oraz rodzinnym. Trzeba wiedzieć, że bardzo dużo zależy w tej sprawie od nas samych. Osoby, które zamierzają inwestować w swój rozwój osobisty, są odważniejsze oraz łatwiej podejmują się nowości, a tym samym mają poważniejsze szanse na sukces.

Gdy odczuwa się, że to kres własnych możliwości

Codzienna forsująca praca, podejmowanie decyzji o ważnym znaczeniu, jak także wyścig w drodze na szczyt kariery – to wszystko poważnie działa na stan emocjonalny człowieka. Może dojść do sytuacji, gdy pracownik uświadomi sobie, że zdobył wszystko, co jedynie mógł i nie może podołać kolejnym wyzwaniom. Utrata pewności siebie potrafi mieć bardzo przykre następstwa dla efektów pracy pracownika, więc trzeba poszukać w takiej chwili wsparcia. Są metody, które stymulują rozwój pracownika oraz wyzwalają tkwiący w nim potencjał. Takim modelem pomocy jest choćby coaching, który w ostatnim czasie stał się bardzo powszechny.

Może Cię zainteresować –Na czym bazuje ta metoda?

Rolą coachingu okazuje się wspieranie rozwoju osobistego człowieka i wspomaganie jego własnych możliwości. Treningom z coachem oddają się zarówno indywidualne osoby, które pragną stymulować własne talenty, jak też liczniejsze grupy, na przykład ludzie, którzy na co dzień współpracują. Podstawową rolą coachingu okazuje się przyspieszenie rozwoju i zwiększenia skuteczności działań. Dzięki odbywanym treningom ludzie uczą się zakładać oraz realizować objęte cele, optymalizować swoje działania oraz czerpać korzyści ze swych własnych umiejętności. Coaching sam w sobie nie dokonuje zmian w trenowanym, ale wspiera go na każdym etapie i uczy, jak samodzielnie wysuwać wnioski oraz stosować zdobytą wiedzę w dalszym działaniu. Właśnie przez to ten model rozwoju nazywa się rozwojem osobistym.

Może Cię zainteresować – impuls.waw.pl

Jak namierzyć dobrego coacha?

Rozwój osobisty spotyka się z coraz poważniejszym uznaniem, zatem i kompetentnych coachów dość łatwo można znaleźć. Liczne ośrodki szkolenia i rozwoju zapewniają zajęcia tego typu. Można również poszukać trenera na własną rękę, wykorzystując w tym celu sieć internetową. Wielu fachowców ma swoje strony internetowe, trzeba zapoznać się z wiadomościami zawartymi w tych witrynach, żeby wynająć najlepszego trenera. http://www.impuls.waw.pl/coaching