Kilka słów o tym, co łączy zawodowych gimnastyków oraz wykwalifikowanych pilotów partycypujących w pokazach lotniczych

Sformułowanie pokazy akrobatyczne zazwyczaj łączymy albo z szeroko pojętą gimnastyką, lub z imprezami, na których piloci współczesnych samolotów chwalą się swoimi umiejętnościami przed zebraną publicznością. Gimnastyków oraz pilotów wiele łączy. Takie osoby muszą na bieżąco ćwiczyć, inaczej wyjdą z wprawy i z konieczności zmienią zawód. Nie każdy może być akrobatą – do wykonywania ewolucji konieczna jest odpowiednia koordynacja ruchów, a układ nerwowy powinien pracować bez zarzutu.

akrobaci w teatrze

Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com
Przedstawiciele rzeczonych grup bardzo dużo ryzykują – własne życie. Wystarczy, że silnik samolotu się zepsuje bądź zerwie się jedna linka i katastrofa gotowa.
Pikniki lotnicze bywają odwiedzane nie tylko przez pasjonatów aeronautyki.

Ciekawi Cię omawiany artykuł? Jeśli tak, to zachęcamy do kliknięcia tu. To warte uwagi omówienie (http://pl.labo-svr.com/), które także z pewnością Cię zaabsorbuje.

Jeżeli takiej imprezie towarzyszą różne inne atrakcje, na przykład możliwość zobaczenia aeroplanu od środka, to na pewno przyciągnie ona rzesze. Tego rodzaju pikniki najlepiej planować w ciepłe oraz bezchmurne dni, ale na aurę nikt przecież nie ma żadnego wpływu. Z kolei sami piloci również czerpią wiele frajdy z tego rodzaju zabawy, która po części jest też ich pracą. Pomimo że nie w każdym przypadku mogą stanąć przed uczestnikami pikniku i odebrać zasłużone oklaski, to i tak podniebne akrobacje przynoszą satysfakcję, chociażby w formie sprawozdania w lokalnej prasie.
Termin Pokazy akrobatyczne odnosi się, jak już wspomnieliśmy, także do sportowych happeningów, w których biorą udział mniej lub bardziej znani gimnastycy. Okresowo organizowane konkursy pozwalają im przedstawić swoje umiejętności innym, a przy okazji zdobyć nagrody przewidziane przez organizatorów. Na bieżąco, właściwie po każdej ewolucji tacy sportowcy nagradzani są gromkimi brawami, a ich oblicza widzą nie tylko zgromadzeni w cyrku, lecz też widzowie przed telewizorami. Satysfakcja bywa zatem podwójna.

Pokazy akrobatyczne w obydwu rzeczonych odsłonach bywają w istocie rzeczy przeznaczone dla osób o silnych nerwach.Beczki w wydaniu pilotów profesjonalistów są w stanie zmrozić krew w żyłach. Zupełnie tak samo rzecz się ma w przypadku artystów cyrkowych. Zabezpieczeniem dla pilotów pozostają fotele z katapultą, ale nie zawsze będzie wystarczająco dużo czasu na jego wykorzystanie. A poza tym należy także brać pod uwagę bezpieczeństwo zgromadzonych.http://creoconcept.pl/ (http://creoconcept.pl/)Z kolei gimnastycy ćwiczący bez żadnych zabezpieczeń ryzykują nie tylko własne zdrowie, ale też i samo życie. Na szczęście widzowie są całkowicie bezpieczni, bo siedzą na otaczającej scenę trybunie.