Jaki prezent będzie najfajniejszy dla Twojego dziecka z okazji najbliższych urodzin? Kilka pomysłów!

Jeśli nie masz właśnie pomysłu na prezent, który będzie odpowiedni dla Twojego nastoletniego dziecka, wówczas bez wątpliwości dobrze trafiłeś – oto kilka pomysłów dotyczących tego, co teraz jest na topie i co niemal każde dziecko pragnęłoby mieć w swoich zbiorach. Jednym z prezentów, które uradują niemalże każdego dzieciaka są z pewnością gry komputerowe. Pamiętaj jednakże, żeby zawsze wybierać konkretne tytuły z głową – tak żeby wspomagały rozwój Twojego dziecka, a nie na odwrót.

gry komputerowe

Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie zatem konkretnie tytuły są rekomendowane dla nastolatków? Jeśli mowa o mniejszych dzieciach, bez wątpienia świetnie sprawdzą się na przykład Fineasz i Ferb gry. To fajna seria gier prezentujących zabawne przygody dwójki przyjaciół – Fineasza i Ferba. Fineasz i Ferb gry pomagają dziecku zrozumieć mechanizmy otaczającego go świata i uczą wrażliwości. Jest to seria gier wyprodukowana przez Disney’a, więc praktycznie w ciemno można założyć, że bez wątpienia będą one odpowiednie dla najmłodszych – ceneo.

W przypadku nieco starszych dzieci tego rodzaju gry niestety się już nie sprawdzają – często dzieciaki oczekują już czegoś odmiennego. Wówczas możesz zaproponować im dla przykładu Transformers gry, które są bardzo podobne do historii Fineasza i Ferba, jednak równocześnie mają innych bohaterów i są skierowane do trochę starszych dzieci. Transformers gry oczywiście sprawdzą się świetnie również w przypadku dzieci, które uwielbiają filmy o transformersach.

Jeżeli natomiast Twój syn interesuje się tematyką wojenną, wówczas bez wątpienia niezłym pomysłem będą gry typu Shadow Warrior czy przykładowo Sztuka Wojny.

Kliknij szczegółowy tekst (https://www.klubtanca.pl/kursy-tanca/kurs-tanca-towarzyskiego/)! Tam znajdziesz pożyteczne fakty na ten temat, omówione w artykule.

Ważne jest, abyś wybierał gry, w których nie epatuje się niepotrzebnie nadmierną przemocą czy agresją (shadow warrior). Na przykład Sztuka Wojny uczy dziecko mądrego, a przede wszystkim odpowiedzialnego podejmowania decyzji. Jeśli chcesz zapoznać swoje dziecko nieco z historią, a na dodatek wykształcić w nim poczucie odpowiedzialności za podejmowane decyzje, wtedy takie gry jak dla przykładu Shadow Warrior oczywiście będą dobrym pomysłem.

nastolatkowie

Autor: Dima Viunnyk
Źródło: http://www.flickr.com
Niezależnie od tego, którą grę wybierzesz, zawsze powinieneś na dodatek kontrolować, ile czasu dziecko spędza przy konsoli. Zbyt duża liczba godzin spędzanych na graniu nawet w najfajniejsze gry niewątpliwie nigdy nie jest dobrym pomysłem.