Dolnośląskie atrakcje

Wbrew pozorom zimowe sporty można uprawiać (jeżeli o chodzi o Polskę) nie tylko w Szczyrku, Zakopanem czy w Wiśle (szczególnie ta ostania miejscowość jest znana dzięki naszym sukcesom w skokach narciarskich). Dyscypliny takie możemy praktykować także w innych, nie mniej interesujących lokalizacjach, jakich zwykle nie bierzemy pod uwagę gdy planujemy zimowy wypad na stok.

Nie wszystkim wiadomo że okolice Dusznik­ – Zdroju to znakomite miejsca do praktykowania – trochę niedocenianej dyscypliny – narciarstwa biegowego. Nie są one wprawdzie tak spektakularne jak skoki narciarskie, jednak mają swych sympatyków. Jeśli zdecydujemy się na nieoczywiste podejście i napiszemy w przeglądarce hasło: kwatery Zieleniec, wtedy będziemy mogli skorzystać z rozlicznych uroków Dolnego Śląska, oraz z jednej z najnowocześniejszych stacji narciarskich w tym rejonie.

Nowa witryna, która ma informacje na ten temat da Ci możliwość, by poszerzyć wiedzę. To ważne, zatem idź tutaj transport samochodów z niemiec do polski i znajdź sporo treści.

Tym z nas którzy mają skłonności do rywalizacji i są wysportowani, sugeruje udział w narciarskim biegu masowym, tak zwanym Biegu Piastów. Jest to najstarsza impreza rekreacyjna w narciarstwie biegowym. Organizatorzy przygotowali dużą ilość tras o różnym stopniu trudności, zatem dobrze bawić się będą zawodowi sportowcy, jak i dbające o zdrowie familie.

Rodziny z maluchami będą prawdopodobnie szukać komfortowej jak też usytuowanej w pobliżu wyciągu kwatery Zieleniec posiada ich do zaoferowania sporą ilość. Możemy tam odnaleźć klasyczne pensjonaty żywcem wyjęte z poprzedniego stulecia, bądź też modne ostatnimi czasy gospodarstwa agroturystyczne, w których to mieszczuchy mogą chociaż na chwilę zakosztować wiejskiego żywota, bez wysiłku oraz tych wszystkich – niezbyt atrakcyjnych – robót gospodarskich jak wynoszenie obornika, wczesne wstawanie by paść zwierzęta, itd. (tenże trend przywodzi na myśl zachwyty nad wsią sprzed przeszło 100 laty).

Z kwater w Zieleńcu można korzystać również w lecie, zwłaszcza że miejscowy klimat jest wyjątkowy i przypomina klimat w Alpach.

Czy zainteresował Cię nasz wpis? Jeśli tak, to idź dalej skup makulatury łódź i przejrzyj tam następne fascynujące wątki. Nie czekaj!

Nie dziwi zatem iż w Kotlinie Kłodzkiej od dawna lokowane były kurorty popularne niegdyś w całej Europie. Dzięki temu obecnie można przykładowo w Dusznikach – Zdroju zachwycać się perłami architektury, lub napawać się cudnym parkiem w angielskim stylu.