Czemu balustrady są tak ważnym elementem w każdym domu, jakie zalety ma przy nich szkło.

Balustrady pełnią ważną rolę w różnych budynkach. Przede wszystkim ich podstawowym zadaniem będzie ochrona balkonów i schodów, dzięki nim chodząc po nich będzie się chronionym przed upadkiem. Lecz poza tym będą również mieć istotne znaczenie dekoracyjne, ponieważ odpowiednio dobrane potrafią bardzo ciekawie ozdobić bryłę obiektu. Balustrady występują w dużej ilości odmian, z których najczęściej można spotkać balustrady schodowe i balkonowe. Różne są również rodzaje surowców na nie stosowane.

szklana balustrada

Autor: Vicki Burton
Źródło: http://www.flickr.com
Konstrukcje z reguły wykonuje się z drewna albo metalu, bardzo dużym zainteresowaniem zaczęło się również cieszyć szkło. Bardzo zróżnicowana jest także ilość oferowanych modeli i wzorów – użyteczne źródło. Tu w rzeczywistości nie będzie żadnych ograniczeń co do tego, jak można łączyć ze sobą poszczególne elementy, tu tak naprawdę będzie wszystko zależało od oczekiwań osoby projektującej tę część wyposażenia.

Jeżeli masz ochotę poznać więcej danych na ten temat – odsyłam do serwisu www, gdyż w tamtym miejscu są cenne fakty opisujące prezentowany wątek.

Oczywiście koniecznym warunkiem jest to, żeby spełniały one wymagane zasady związane z bezpieczeństwem, muszą więc przede wszystkim być odpowiednio solidne i wytrzymałe.

szkło w budownictwie

Autor: Newtown grafitti
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najbardziej obecnie popularnych materiałów do budowy balustrad jest szkło. Rzecz jasna nie dokładnie takie, jakie stosuje się w klasycznych, normalnych oknach, bo byłoby ono zbyt niebezpieczne. Do robienia balustrad stosowane jest szkło hartowane, niekiedy z wewnętrzną warstwą folii zabezpieczającej, dzięki czemu będzie ono bardzo solidne i odporne na mechaniczne uszkodzenia. Balustrady szklane występują w dużej ilości odmian – sprawdzony szklarz. Szkło świetnie wygląda z metalem i drewnem, w takim przypadku szkielet zrobiony jest z tego właśnie materiału, za to wypełnieniem są tafle szklane.odnośnik apdmarket.pl apdmarket.plInnym rodzajem balustrad tego typu są wykonane w całości z płyt szklanych. Przy takim rozwiązaniu są one przykręcane do boków schodów czy balkonu, na górze montuje poręcz i całość tworzy solidną, mocną konstrukcję. Balustrady szklane przeważnie wykonuje się na wymiar pod konkretne przeznaczenie, więc do ich realizacji potrzebny będzie jakiś doświadczony szklarz, który przygotuje odpowiednie elementy.