Pamiątki na całe życie, z jakimi jesteśmy w stanie wygrać. Dotyczy to blizn, jak i tatuaży. Jakiego typu są sposoby, aby je usunąć?

Nieliczni z nas mają pamiątki z przeszłości, niektóre z własnego wyboru, inne po jakimś przykrym wydarzeniu. Te pierwsze to tatuaże, a więc zrobione za młodu wzory na ciele, które obecnie się nam nie podobają i chcielibyśmy je usunąć, drugie to blizny, na przykład pooperacyjne. Na szczęście, jedne jak i drugie z sukcesem można zlikwidować.

laser

Autor: Marco Hamersma
Źródło: http://www.flickr.com

Blizny, tym bardziej z okolic brzucha po operacyjnym leczeniu dolegliwości chirurgicznych i związanych z ginekologią, często nie należą do najładniejszych.Implanty (zobacz istotnie tutaj welldent.wroclaw.pl/)Chirurg lub ginekolog robiąc pierwsze cięcie na skórze, kieruje się dobrem operowanego i jak doskonałym dostępem do operowanego narządu wewnętrzne go. Zagojenie się ran jest zależne w znacznym stopniu od wybranych cech skóry pacjenta.

Wagę posiada również przebieg procesu gojenia. Jeżeli jest on zdezorientowany takim powikłaniem, jak infekcja, to w konsekwencji możemy się spodziewać brzydkiej blizny. Stanowić ona może kłopot natury estetycznej i psychicznej nie tylko dla kobiet, lecz również dla mężczyzn. Każdy pacjent chce mieć jak najmniejszą i jak najładniejszą bliznę. Niestety, nie zawsze można spełnić to oczekiwanie. W przypadku brzydkiej blizny istnieje jednak zazwyczaj szansa jej poprawy. Tak więc mamy sposób na usuwanie blizn pooperacyjnych cennik.

Jeżeli fascynuje Cię tego typu kwestia, zerknij na źródło info (http://digital-motion.pl/dobry-fotograf-we-wroclawiu-jak-go-wybrac/) w tamtym miejscu opublikowane także Cię niezwykle zaintryguje. Nie czekaj więc i kliknij tu!

A jak jest z tatuażami?

Czy możliwe jest usunięcie tatuażu i tak naprawdę ile kosztuje usunięcie tatuażu? Jak pozywać się tej niechętnej już „ozdoby” ciała? To jest zależne m.in. od wielkości tatuażu, jego lokalizacji, barwy i sposobu wykonania. Skutecznie i w miarę szybko można pozbyć się tatuażu dość płytkiego, czasowego. Więcej pracy pożera usuwanie tatuaży permanentnych, czyli tych wykonanych na całe życie. aktualnie najskuteczniejszą metodą likwidacji tej zbędnej już „ozdoby” ciała jest laseroterapia.

Depilacja laserowa twarzy

Autor: Elite
Źródło: Elite

Od czasu do czasu wykonuje się również zabiegi chirurgiczne. Inne, mniej powszechne metody, to m.in. dermabrazja czy peeling chemiczny. Należy zaznaczyć, że tatuaż musi być usunięty w specjalnej klinice, przez lekarza. Usuwanie tatuażu domowymi sposobami (np. za pomocą chlorku sodu, czyli soli kuchennej) nie jest zalecane, gdyż zabieg przeprowadzony nieprofesjonalnie z reguły pozostawia brzydkie blizny.