Paniom łatwiej na rynku pracy?

Jeżeli jesteś bezrobotną panią w średnim wieku, możesz mieć problem ze znalezieniem stałej pracy. Dziś rynek pracy jest wyjątkowo niekorzystny dla osób po pięćdziesiątce. Mimo, że osoby młode także nie znajdują nowej pracy, to ludzie starsze borykają się z tym samym kłopotem, chociaż mają niekiedy wieloletnie doświadczenie.

Pani Agnieszka Kowalska aktualnie przebywa w Białymstoku. Właśnie skończyła czterdzieści pięć lat. Po dwudziestu latach pracy w jednej branży została zwolniona. Mimo zawodowego doświadczenia bezrobotna kobieta ma problemy ze znalezieniem nowej pracy. Mimo że ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz kurs prawa jazdy. Przez pięć lat przyswoiła sobie język angielskie w stopniu średnio zaawansowanym.

uczniowie podczas pracy w grupie

Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż pani Kowalska próbowała odnaleźć nową pracę w zawodzie, wyszło na to, że w jej mieście bezrobocie jest na bardzo dużym poziomie. Także wiek kobiety działa na jej niekorzyść. Na rynku pracy ma miejsce ogólna tendencja do dyskryminacji bezrobotnych osób starszych. Tymczasem niezwykle ciężko jest dostać potrzebną pomoc od Urzędu Pracy.Obecnie w kraju jest dużo ludzi w podobnej kłopotliwej sytuacji.tu (www.balduin-pfnuer.de/pl/prawo-transportowe-i-spedycyjne/-przejdź na naszą stronę nasz link)(News – )Chociaż Urzędy Pracy proponują niekiedy ciekawe szkolenia dla ludzi poszukujących pracy, mimo to nie dla wszystkich znajdą się miejsca. Wszystko zależy od zasobności gminy, która sponsoruje konkrety urząd pracy oraz jak dany urząd rozporządza tymi funduszami.

Ciekawą szansą dla osób długotrwale bezrobotnych są również dodatkowe programy dotowane przez Unię Europejską. Można z nich skorzystać, ale należy mieć pojęcie, gdzie ich szukać. Współczesny rynek pracy jest niezwykle dynamiczny, toteż powinno się być elastycznym i w razie utraty pracy sprawnie działać i być gotowym na zmianę branży.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź tutaj przyczepy rolnicze podobne materiały – one również są wartościowe.

Wówczas powinno się podnieść swoje kwalifikacje i nabyć nowych kompetencji. Tym sposobem, gdy osoba bezrobotna znajdzie na tablicy ogłoszeń informację: , będzie mogła bez kłopotu odpowiedzieć na ogłoszenie.
Poszukiwanie pracy wymaga również więcej wysiłku niż się wydaje. Nie wystarczy co dzień po południu przeglądać serwisy internetowe i wpisywać w przeglądarkę to samo hasło: Trzeba poszukiwać ofert również poza swoim miastem.