Nikt nie chce być samotny. Z wielu zagrożeń to istotnie wysuwa się na pierwsze miejsce. Całe szczęście jest wiele możliwości, by kogoś poznać

Z wielu zagrożeń i niepokojów naszego życia na czoło wychodzi samotność. Nie mówi się o tym raczej otwarcie, pewnie nie myślimy o tym, kiedy jesteśmy z kimś w związku, lecz samotność to odmienny stan dla każdego z nas. Po prostu człowiek stworzony jest do obcowania z innymi. Nawet, jak ktoś lubi spokój i preferuje samotność, to od czasu do czasu musi zwyczajnie wyjść z domu, by nawiązać kontakt z innymi ludźmi.

Na świecie jest wielu zadeklarowanych samotników, którzy często „pękają” przy pierwszy podejściu. Zmykają od świata, nie czują potrzeby, by mieć do czynienia z ludźmi, lecz po pewnym czasie zaczynają czuć brak.

Nie odczuwają innej osoby, innego głosu, innego sposobu bycia, bardzo się za to zagłębiają w sobie samym. To męczące. Człowiek niewystawiony na korelację z innymi zbytnio analizuje swe zachowanie, jest jakby wyłącznie skupiony na swoich emocjach i odczuciach. Stan taki może doprowadzić do depresji lub innych zaburzeń.

Kobieta

Autor: Trang Angels
Źródło: http://www.flickr.com

włączniki (polecamy nota bene) z innym człowiekiem jest więc potrzebny z wielu powodów, lecz te psychologiczne wychodzą na czoło stawki. Człowiek ponadto musi kochać kogoś. Samotny mężczyzna to mało przyjemny widok, lecz dopiero samotne kobiety sprawiają, że świat staje się jakby bardziej zimny i mniej przyjazny.

Mówi się, że kobiety znacznie bardziej potrzebują miłości. Nie wchodząc za bardzo w tą teorię musimy stwierdzić, że jest coś w tym. Współczesne czasy to także inny problem. Nie dość, że mamy ze sobą coraz mniej kontaktu i stajemy się bardziej samotni to jeszcze spotkania twarzą w twarz zastępuje internet.

Szczególnie przybrało to na sile odkąd pojawiły się tak zwane media społecznościowe. Wiele osób mówi, że zabija to zupełnie kontakty międzyludzkie i pogłębia samotność. Nie jest to na pewno prawda. Wiadomo, że jest to jakiś problem, lecz to zjawisko ma także pozytywne aspekty, przykładowo to, że samotne osoby na rożnych portalach internetowych mogą poznać druga osobę, z którą może uda im się stworzyć coś trwałego. Być może dzięki temu będzie flirt, a w dalszej kolejności miłość. Być może dla jakiejś osoby skończy się samotność, a rozpocznie okres prawdziwej, największej miłości?