Muzyka z Islandii jest genialna

Co prawda często można przeczytać, że o cudzych upodobaniach muzycznych nie ma żadnego sensu dyskutować, bo i tak tego typu rozmowy do niczego dobrego nie mogą doprowadzić, to jednakże można generalnie lekko pokusić się o małą dysputę na temat gustów. Czyli które składanki płyty cd/dvd, które ostatnio zostały wypuszczone na rynku muzycznym są w istocie godne uwagi?

Muzyka

Źródło: http://www.sxc.hu/
Najistotniejsza myśl: w żadnym razie nie należy sądzić, że obecna muzyka jest całkowicie do kitu! Typowy snobizm, zatem podniecanie się wyłącznie starymi piosenkami to coś niefajnego.

Jeśli któregoś z internautów interesują religijne płyty cd/dvd, powinien choćby docenić bardziej Arkę Noego. Tak naprawdę to nie jest nowa formacja, lecz z wiadomych przyczyn w Arka Noego nie posiada stałego teamu, dzieciaki przychodzą oraz odchodzą, to normalne. I wbrew wszelkim wyobrażeniom nigdy nie należy myśleć, iż Arka Noego to nudziarstwo, coś dobrego wyłącznie dla fanów zwyczajnych chrześcijańskich utworów. Nierzadko religijna muzyka faktycznie nie jest zbytnio interesująca, ale na szczęście polska formacja Arka Noego pokazuje, że jeśli kogoś interesuje wpadająca w ucho muzyka o charakterze religijnym, powinien zakupić płytę Arki Noego. W szczególności, że kasa z płyt bardzo się im należy! – (oferujemy propozycje muzyczne dla każdego: rock na dvd)

Zapamiętajmy, iż gdzieś na krańcu Europy jest zimna Islandia: co interesujące, polscy obywatele są aktualnie najczęściej spotykaną grupą imigrantów. Ten Polak, który chciałby z bliska odkryć islandzką duszę niech chociażby zwraca uwagę na rock płyty cd/dvd produkowane przez Islandczyków. Chociaż Islandia jest mniej liczna, aniżeli przykładowo Katowice, dałą radę spłodzić Bjork, muzyków z GusGus, lecz również Asgeira – bardzo młodego mężczyznę, którego zapewne czeka wielka kariera. Już teraz jest na Islandii jednym z najpopularniejszych ludzi.

Należy przyznać, że akurat jego koncert w naszym kraju, a konkretniej w warszawskim klubie artystycznym Basen był bez wątpienia niezwykłym, olśniewającym wydarzeniem. I miejmy nadzieję, iż za pewien czas Asgeir znowu nas nawiedzi. A więc jeśli kogoś na ten moment mało zainteresowały blues albo soul i r&b płyty cd/dvd, niech spróbuje sięgnąć po islandzką muzykę.

Czy taka publikacja okazała się według Ciebie interesująca? Jeżeli tak, to nawiasem mówiąc więcej zobaczysz tutaj, który także przedstawia opisywaną kwestię.

Islandia jest małym, lecz przy tym wielkim krajem – (nowości, które zamówisz online: nagrania soul i r&b).